Ogrzewanie podłogowe

Dowiedź się jakie centralne ogrzewanie zastosować w domu lub mieszkaniu.
paulaq
Posty: 77
Rejestracja: wt maja 15, 2018 7:22 pm

Ogrzewanie podłogowe

Post autor: paulaq »

Korzystacie z ogrzewania podłogowego? Zastanawiam się na takim rozwiązaniem i chętnie poznam wasze doświadczenie z takim ogrzewaniem - warto, czy nie warto? Widziałam, że Zamel jako polski producent ma w swojej ofercie takie systemy.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: Pala »

Według mnie ogrzewanie podłogowe jest świetnym rozwiązaniem. Wiele osób przed jego wyborem, ma spore wątpliwości czy na pewno będzie ono działało tak jak tego oczekują oraz czy można w tym wypadku położyć na podłodze kafelki. W dzisiejszych czasach, przy tak rozwiniętych technologiach ogrzewanie podłogowe świetnie ogrzewa wnętrze domu, a dodatkowo przynosi spore oszczędności. Warto jednak pamiętać, że takie ogrzewanie powinno mieć wysokiej jakości kocioł lub ewentualnie kominek z płaszczem wodnym. Taki zestaw zapewni jeszcze większe oszczędności i pozwoli na utrzymanie ciepła i komfortu we własnych czterech kątach.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: pietrzak »

Jeżeli tylko uda nam się znaleźć tani opał to możemy skorzystać i zaoszczędzić kilka złotych na kosztach związanych z ogrzewaniem. Zawsze cieszę się gdy uda mi się zaoszczędzić kilka złotych.
Monika Stachurska
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 28, 2019 8:53 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: Monika Stachurska »

Zachęta jest komfort brak widocznych elementów grzejnych niższe koszty ogrzewania lecz bardziej kłopotliwe jest montaż i sama instalacja jest droższa
kasupa1q
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 24, 2018 2:19 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: kasupa1q »

Nie miałam nigdy ogrzewania podłogowego, ale rozważam założenie go ze względu na to, że chciałabym mieć w końcu ciepłą podłogę w domu. Prawie cała podłoga wyłożona będzie deskami podłogowymi. Powiedzcie mi proszę co sądzicie o tym zestawieniu? Sprawdzi się? Wiem, że lepsze byłyby płytki, ale ich nie znoszę i w ogóle nie wchodzą w grę. Byłabym także wdzięczna, gdyby ktoś z Was sprawdził te kominy ceramiczne. Dzięki!
loca89
Posty: 115
Rejestracja: pt lut 01, 2019 10:59 am

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: loca89 »

Różne są zdania na temat ogrzewania podłogowego. Ja ostatecznie doszłam do wniosku, że postawię na tradycyjne metody grzania. Zamontuje piec oraz grzejniki. Właśnie już znalazłam wydajne grzejniki.
Pan Adamq
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 10, 2019 12:43 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: Pan Adamq »

Ogrzewanie podłogowe można zamontować do pieca opalanego ekogroszkiem ? Czy bede zmuszony zakupic kominek i caly stos drewna kominkowego ? :P
Ostatnio zmieniony wt paź 22, 2019 7:20 am przez Pan Adamq, łącznie zmieniany 1 raz.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: Pipi »

A gdzie zamawialiście projekt takiego ogrzewania podłogowego? Z tego, co widziałam na stronie, to taki projekt jest naprawdę skomplikowany, więc nie znając się na tym, raczej samodzielnie się go nie zrobi... :)
koska.bol1q
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 30, 2019 2:16 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: koska.bol1q »

ogrzewanie podłogowe jest fajne zwłaszcza w łazience ale jest dość dorgie nie ma co się oszukiwać
Kordik12
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 12, 2019 12:57 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: Kordik12 »

Witam.
Warto też do ogrzewania podłogowego dołożyć grzejnik pokojowy, zawsze jest to jakaś alternatywa w razie awarii.
Polecam, sam kupowałem rok temu i póki co bardzo dobrze się sprawdzają.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrzewanie domu i mieszkania”