Pompa ciepła- czy to rozwiązanie zda egzamin w polskich domach?

Dowiedź się jakie centralne ogrzewanie zastosować w domu lub mieszkaniu.
Lemur
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 25, 2018 6:51 pm

Pompa ciepła- czy to rozwiązanie zda egzamin w polskich domach?

Post autor: Lemur »

Może aspektem ekologicznym da się przekonać ludzi do tego rozwiązania albo oszczędną eksploatacją? Niestety koszt samej pompy oraz instalacji jest wysoki. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że dodatkowo da się oszczędzać posiadając bufor do pomp ciepła, czytałem że obecnie pompy są już często wyposażone w taką sprężarkę. Tak czy inaczej mieszkamy w Polsce , gdzie zarobki są naprawdę małe, dlatego nie dziwię się sceptycznemu podejściu do ekologicznych źródeł energii. A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Jesteśmy gotowi na nowe rozwiązania, czy nie jest to jednak inwestycja dla nas?
Michał64Wrocq
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 03, 2019 5:20 am

Re: Pompa ciepła- czy to rozwiązanie zda egzamin w polskich domach?

Post autor: Michał64Wrocq »

Polecam zapoznać się z tematem pomp głębinowych. My ostatnio zastanawialiśmy się nad wymianą takiej pompy.
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Pompa ciepła- czy to rozwiązanie zda egzamin w polskich domach?

Post autor: mpire »

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem są panele grzewcze. Takie rozwiązanie na pewno sprawdzi się w polskich domach. Koszt ogrzewania za pomocą takich paneli jest zdecydowanie niższy niż ogrzewanie w inny sposób. Wszystko to dzięki temu jak inteligentnym jest urządzeniem.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Pompa ciepła- czy to rozwiązanie zda egzamin w polskich domach?

Post autor: Pala »

JA własnie stoję przed tą decyzją, chciałem ogólnie kominek, zacząłem czytać o ogrzewaniu i sam nie wiem teraz czy nie wybrać jakiegoś kominka elektrycznego , bo w sumie chciałbym , żeby dom był energooszczędny i ekologiczny. Z drugiej strony chciałem zawsze mieć kominek i zastanawiam się jak to wszystko połączyć, żeby był wilk syty i owca cała :/ czy ktoś ma jakiś pomysł jak to fajnie rozwiązać ? bo już sam nie wiem gdzie szukać pomocy
madmax12
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 6:46 pm

Re: Pompa ciepła- czy to rozwiązanie zda egzamin w polskich domach?

Post autor: madmax12 »

Pompa ciepła doskonale zda egzamin, jeśli będzie dobrze wykonana. Bardzo ważny jest nawet odwiert, jest to bardzo ważne przy pompie ciepła. Warto zaufać specjalistom i nie wykonywać tego typu prac na własną rękę, kto wie na co można natrafić przy wykonywaniu takiego odwiertu.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Pompa ciepła- czy to rozwiązanie zda egzamin w polskich domach?

Post autor: Pipi »

Ja osobiście uważam, że pompy ciepła to bardzo dobry sposób na ogrzanie domu. Warto jednak wybrać urządzenia dobrej jakości, charakteryzujące się wysoką wydajnością i niskim zużyciem energii. Takie są właśnie pompy ciepła od belgijskiej firmy Thermobati, polecam ;)
Ameksqq
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 12, 2020 10:55 am

Re: Pompa ciepła- czy to rozwiązanie zda egzamin w polskich domach?

Post autor: Ameksqq »

Polecam skorzystać z usług przyzwoitej firmy. Ja kupiłam solidną pompę u www.dambat.pl. Pro­du­kują pompy i hy­dro­fory. Oferują starannie wyselekcjonowane, wszechstronne i niezawodne produkty. Służą doradztwem i są uprzejmi w kontakcie.
Mannnasq
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:43 am

Re: Pompa ciepła- czy to rozwiązanie zda egzamin w polskich domach?

Post autor: Mannnasq »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum!

Moim zdaniem taka pompa ciepła to ciekawy pomysł. Wiecie, chciałbym być ekologiczny, tak nowocześnie działać. Zacząłem więc szukać po internecie jakiś przydatnych informacji w tym zakresie. Przejrzałem mnóstwo stron, artykuł, forów i poradników. Wreszcie udało mi się natrafić na https://www.hewalex.pl/ . Jeżeli jesteście ciekawi tego tematu, to koniecznie wejdźcie na ich stronę internetową. Znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje i przydatne szczegóły. Polecam więc ten temat sprawdzić we własnym zakresie. Moim zdaniem warto sprawdzić, a może i zastosować u siebie w domu czy firmy. Mnie na ich stronie internetowej najbardziej zaciekawiły informacje o efektywności pompy ciepła. Zupełnie nie zdawałem sobie z tego sprawy. Koniecznie musicie sprawdzić ten temat, z całą pewnością zainteresujecie się nim, tak samo jak ja. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i oczywiście życzę miłego dnia. Nie możecie zapominać o tytułowym temacie!
sandra45q
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 04, 2018 7:20 pm

Re: Pompa ciepła- czy to rozwiązanie zda egzamin w polskich domach?

Post autor: sandra45q »

Z własnego doświadczenia to co mogę podpowiedzieć to najważniejsza kwestia przy wyborze pompy wodnej to wybór jak najlepszej jakości sprzętu. Co wcale nie jest łatwe, bo teraz sporo firm oferuje pompy, a nie każda taka oferta jest warta uwagi. Bardzo dobre pompy można kupić na https://dabpumps.com.pl/ można liczyć również na profesjonalne doradztwo.
melaniaq
Posty: 44
Rejestracja: wt sty 14, 2020 8:33 pm

Re: Pompa ciepła- czy to rozwiązanie zda egzamin w polskich domach?

Post autor: melaniaq »

pompy ciepla swietnie sprawdzaja sie do ogrzewania domow jednorodzinnych, my mamy u siebie juz od jakiegos czasu, instalowala nam firma Levada, wszystko fajnie zrealizowane w czasie, bez przeciagania terminow. wiadomo, ze teraz kazdemu zalezy na oszczednosciach, wiec trzeba dzialac i wybrac najlepsze rozwiazanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrzewanie domu i mieszkania”