Opłacalność naprawy samochodu

Dyskusje na różne tematy, nie koniecznie budowlane.
mtrpwq
Posty: 24
Rejestracja: czw sty 02, 2020 7:27 am

Opłacalność naprawy samochodu

Post autor: mtrpwq »

Jeżdżę na co dzień VW Transporter. Auto dosyć stare, bo pamiętające czasy 1998 r. Bierze go trochę rdza, a ostatnio zaliczyl dzwona. Pytanie czy opłaca sie go naprawiać. Jak to stwierdzić? Wycena u m mechanika?
S7zed4r
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 28, 2020 10:40 pm

Re: Opłacalność naprawy samochodu

Post autor: S7zed4r »

ciekawe czy się opłaca.
-
mozaiki szklane
simorq
Posty: 57
Rejestracja: pt gru 20, 2019 9:24 am

Re: Opłacalność naprawy samochodu

Post autor: simorq »

Trudno stwierdzić. Moim zdaniem, najlepiej jest oddać auto do jakiegoś mechanika, warsztatu który sprawdzi, obejrzy i wyceni. Jeżeli cena będzie zbyt wysoka, zaporowa, to moim zdaniem sie nie opłaca - zezłomować i szukać czegoś nowego.
Samochodów ci u nas dostatek.
Są pewne czynniki po których możemy wnioskować, że auta nie opłaca się dalej naprawiać. Sprawdź jeszcze tutaj: https://mamauto.pl/kiedy-naprawa-samoch ... oplacalna/
Mia32q
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 13, 2019 7:13 pm

Re: Opłacalność naprawy samochodu

Post autor: Mia32q »

Nie zawsze tak naprawdę naprawa auta jest dobrym pomysłem. Czasem jednak lepiej zainwestować np. w coś takiego https://gratka.pl/motoryzacja/fiat-tipo ... b/15077352 i mieć pewność, że nie zawiedzie na tracie. Co sądzicie o tym autku? Mnie wizualnie na pewno bardzo się podoba, może więc warto skusić na zakup.
dasri
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 11, 2020 8:28 am

Re: Opłacalność naprawy samochodu

Post autor: dasri »

warto według mnie postawić jednak na nowy samochód
INKOWICZEK
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 11, 2020 10:39 am

Re: Opłacalność naprawy samochodu

Post autor: INKOWICZEK »

No czasami się nie opłaca naprawiać i wtedy lepiej po prostu kupić sobie nowy.
lady11q
Posty: 19
Rejestracja: ndz wrz 22, 2019 5:27 am

Re: Opłacalność naprawy samochodu

Post autor: lady11q »

Czasami się nie opłaca, to fakt. Jednak samodzielnie ciężko jest to dobrze ocenić. Lepiej zabrać auto do specjalisty, który je obejrzy. Jak poda ci orientacyjną cenę naprawy, to wtedy zdecydujesz. Sama mam na takie okoliczności sprawdzony serwis mechaniczny Dacii. Na szczęście moje autko się nie psuje. Do serwisu jeżdżę jedynie na cykliczne wymiany filtrów, oleju i opon.
enli
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 21, 2020 11:48 am

Re: Opłacalność naprawy samochodu

Post autor: enli »

warto postawić na nowy samochód jednak
Szymek93q
Posty: 43
Rejestracja: śr gru 30, 2020 9:30 am

Re: Opłacalność naprawy samochodu

Post autor: Szymek93q »

może warto sprawdzić czy nie trzeba wymienić jakiś płynów albo coś naprawić ? jeżeli chodzi o płyny itp to polecam zakupić ze strony https://www.autocaros.pl/td-categories/products/100261/filtr-paliwa znajdziesz tam wszystko
MichaelMianda
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 28, 2023 5:38 pm

Re: Opłacalność naprawy samochodu

Post autor: MichaelMianda »

Naprawa samochodu jest naprawdę bardzo kosztowna, dlatego początkowo warto korzystać wyłącznie z wysokiej jakości części zamiennych. Na przykład kupiłem tarcze hamulcowe na tej stronie tarcze hamulcowe w 2407.pl Są tam inne produkty wysokiej jakości. Chociaż mam samochód z dużym przebiegiem, rzadko się psuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”