Remont domu. Rozterki.

Dział poświęconym ogólnej tematyce budowlanej. Cenniki materiałów i ich jakość. Technologie budowy.
Postzunia
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 14, 2018 9:17 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: Postzunia »

Ja również mam nie małą rozterkę, mój dom stoi na terenie zalewowym o czym dowiedziałam się niedawno, gdy wylała rzeka i zalało mi cała piwnice i trochę parteru, i mam dylemat czy może sprzedać dom i szukać w innej lokalizacji na wyżynie. Jak sądzicie ? co powinnam zrobić ?
loca89
Posty: 115
Rejestracja: pt lut 01, 2019 10:59 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: loca89 »

No, a gdzie kupujecie różne materiały budowlane tj. elementy elewacyjne, sztukaterię, ceramikę, kamień naturalny ?
michalos321
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 17, 2019 7:59 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: michalos321 »

Hej Wam :) Wzięliśmy się trochę za remont domu. Zrobiliśmy już w sumie łazienkę i teraz zabieramy się za salon. Tutaj mamy trochę problem, bo generalnie często pęka nam ściana w rogu, przy suficie. Nie wiemy, jak sobie z tym poradzić, próbowaliśmy to już nieraz szpachlować, ale bez większych rezultatów. Teraz zdecydowaliśmy się na listwy styropianowe. Pytanie, czy klej Ceresit CT84 będzie dobry? Sporo czytałem, wygląda na solidny, podobno jest to różnych materiałów, beton, szkło, itd. Listwy chce zamontować sam, stąd pytanie, bo chciałbym zrobić to solidnie i żeby się trzymało długo.
octavia
Posty: 62
Rejestracja: czw sie 22, 2019 6:14 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: octavia »

Właśnie też przeprowadzam remont w swoim domu i niedługo mamy ruszyć z łazienką, a ja nadal nie mam kupionych płytek.
Budjust
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2019 10:41 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: Budjust »

Hejka :D! Słyszeliście o czymś takim jak tynk dekoracyjny? Niedawno zrobiłem remont mojego mieszkania i na największej ścianie położyłem tynk dekoracyjny.
taposq
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 15, 2019 7:52 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: taposq »

Z żoną jestem po remoncie mieszkania. Najwięcej kłopotów mieliśmy z salonem, bo moja ukochana ciągle marudziła na kupno produktów. Ta zasłonka jej nie pasowała, a pościele to każde były do niczego. Cieszę się już, że mam to wszystko za sobą. Nawet sobie nie zdajecie sprawy ile nerwów mnie to kosztowało.
Postzunia
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 14, 2018 9:17 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: Postzunia »

A ja muszę się uzbroić w taką drobnice ponieważ żona zażyczyła sobie podwieszany sufit więc tona podkładek i nakrętek się przyda.
taposq
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 15, 2019 7:52 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: taposq »

Budowa nowego domu to jakaś masakra. Ostatnio z żoną szukaliśmy klejów i różnego rodzaju zapraw. Ogólnie to był problem z dostępem w wielu punktach sprzedaży.
kaszek1q
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 07, 2018 3:05 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: kaszek1q »

Jeśli planujecie generalny remont domu, to warto też rozważyć wymianę instalacji. Teraz jest na to najlepszy czas.
bob28
Posty: 188
Rejestracja: pn sty 14, 2019 7:32 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: bob28 »

Jeśli zabierasz się za remont domu to warto przed rozpoczęciem zlecić wykonanie ekspertyzy budynku. Wykonają szczegółowe badania i wskażą co jest do zrobienia a ty dzięki temu nie pominiesz żadnych usterek. Lepiej chyba zrobić raz a porządnie niż poprawiać i ponosić dodatkowe koszta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymiana doświadczeń”