Paniczny lęk przed kredytem

dxd

Paniczny lęk przed kredytem

Postautor: dxd » ndz lip 03, 2016 6:48 pm

Znajde tu kogoś kto ma takie same podejście do kredytów jak ja? Stoimy przed budową drugiego domu a mnie na myśl o zaciągnięciu kredytu coś się robi...
Jak do tego podchodzicie? Na luzie? Czy może stresik dopada?
kala

Re: Paniczny lęk przed kredytem

Postautor: kala » ndz lip 03, 2016 8:37 pm

To naturalne. Sama bronie sie rekami i nogami. Kredyt to zobowiazanie na kilka lat a nikt z nas nie wie jak potoczy sie zycie. Wielka niewiadoma. Nie warto pisac czarnych scenariuszy :). Ja traktuje dom jako inwestycje, skarbonke. Dodatkowo posiadam mieszkanie (moze dlatego jestem spokojniejsza) i mam nadzieje ze to wlasnie czynsz za to mieszkanie zarobi na kredyt. W razie wpadki mam dach nad glowa
rainbow

Postautor: rainbow » sob lip 09, 2016 7:45 pm

Nie dziwie Ci sie. TV, internet, znajomi. Nie ma co się oszukiwać. Kredyt to balast...finansowy i emocjonalny. Nie ma co się czarować..banki to instytucje dla bogatych i na pewno nie są to miejsca charytatywne. Ja jednak uważam, że trzeba żyć tu i teraz i nie wybiegać w przyszłość z czarnymi scenariuszami. Rozumiem, że sama stoisz się przed takim wyborem? Zastanów się czy to udźwigniesz psychicznie, na ile Twoja sytuacja ekonomiczna jest stabilna i dokonaj dobrego dla siebie wyboru :). Odpowiedzialność i roztropność to są cechy które się chwali :)
rainbow

Postautor: rainbow » sob lip 09, 2016 7:53 pm

Nie dziwie Ci sie. TV, internet, znajomi. Nie ma co się oszukiwać. Kredyt to balast...finansowy i emocjonalny. Nie ma co się czarować..banki to instytucje dla bogatych i na pewno nie są to miejsca charytatywne. Ja jednak uważam, że trzeba żyć tu i teraz i nie wybiegać w przyszłość z czarnymi scenariuszami. Rozumiem, że sama stoisz się przed takim wyborem? Zastanów się czy to udźwigniesz psychicznie, na ile Twoja sytuacja ekonomiczna jest stabilna i dokonaj dobrego dla siebie wyboru :). Odpowiedzialność i roztropność to są cechy które się chwali :)
Pala

Postautor: Pala » śr lip 04, 2018 11:11 am

Jeżeli wpadniecie w kłopoty finansowe to możecie skorzystać z oferty https://pozyczkolog.pl/pl/ofin Dwa rodzaje produktu, chwilówka oraz pożyczka na raty to dobre rozwiązania dla większości klientów, tym bardziej, że w Ofin.pl pierwsza pożyczka jest darmowa, a ta na raty charakteryzuje się naprawdę wysoką kwotą maksymalną oraz możliwością wybrania długiego okresu spłaty, do 24 miesięcy. Po skorzystaniu z tej opcji nawet duża kwota zostanie rozłożona na raty, których wysokość będzie do strawienia i przeżycia.
nina1990

Postautor: nina1990 » pn sie 13, 2018 12:31 pm

Właśnie dlatego ja nigdy w życiu nie wzięłabym kredytu. Za dużo naczytałam się o tym, jakie potem można mieć problemy. Zresztą polecam zajrzeć na stronę https://wyjsczdlugow.pl, gdzie znajdziecie bardzo dużo informacji na temat oddłużania. A w taką pułapkę można bardzo szybko wpaść.
pietrzak

Postautor: pietrzak » sob wrz 29, 2018 10:07 am

Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć rozsądnie do tego podejść. Kredyt to poważna decyzja dlatego faktycznie warto ją dokładnie przemyśleć. Polecam w wolnej chwili zapoznać się z takimi stronami jak https://hipoteka360.pl. Znajdziecie tam naprawdę wiele wartościowych informacji, które pomogą Wam w podjęciu decyzji.
Goja

Postautor: Goja » ndz lis 11, 2018 1:48 pm

Trudno podejść do tego na luzie, kiedy wszędzie wokół widzi się ludzi, którzy na przykład nabrali za dużo chwilówek i teraz mają problemy ze spłatą. Z kredytem jest nieco inaczej, jest zwykle ubezpieczony, choćby od utraty pracy, czy choroby. Wiem, że z takich ogromnych kłopotów te mozna wyjść. Wszystko kwestia pogadania z dobrym doradcą finansowym, czy kredytowym. Słyszałam o konsolidacji chwilówek Bardzo pomocny kredyt, kiedy mamy kłopoty.
darerek1

Postautor: darerek1 » pt lis 16, 2018 12:08 pm

To chyba większość ma takie podejście i lęk.
olasek56

Postautor: olasek56 » pt sty 18, 2019 1:42 pm

Według mnie wszystko zależy od człowieka, niektórzy się tego podejmą inni nie. Ja tam nie miałem lęku przed swoim kredytem hipotecznym.

deweloper Święta Katarzyna