Kupno gotowego domu - za i przeciw

Jak wybrać projekty ? Przepisy, warunki zabudowy, plan zagospodarowania działki. Jakie zmiany ?
karpik
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 18, 2016 7:41 pm

Kupno gotowego domu - za i przeciw

Post autor: karpik »

Cześć :)

W związku z tym, że razem z żoną mamy dość gwarnej Warszawy i mieszkania w bloku postanowiliśmy osiedlić się na obrzeżach miasta. Jedyne co zaprząta nam głowę to to czy budować własny dom od podstaw czy zdecydować się na kupno gotowej nieruchomości (nowej, w stanie deweloperskim).
Budowa pochłonie mnóstwo czasu i energii. Podejrzewam, że będzie kosztowała dużo stresu. Z kolei gotowy dom = gotowy produkt. Nie będzie możliwości zmiany rozkładu pomieszczeń, udoskonalenia domu od strony technicznej.
Czy są jakieś aspekty, które pominąłem? Co byście zrobili?
ismenaq
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:11 pm

Re: Kupno gotowego domu - za i przeciw

Post autor: ismenaq »

wszystko zalezy od tego jakie macie priorytety, jakie macie plany na najblizsze dwa lata (szacunkowo okreslam czas budowy i wykonczenia jako dwa lata). Kupno gotowego domu (w moim odczuciu) jest bardziej kosztowne od stawiania domu 'cegla po cegle'. Powtorze po raz kolejny : budujac dam sam = masz wplyw na wszystko. Poczawszy od strony technicznej, rozmieszczenia pomieszczen, materialow. Kupujac gotowca wady odkryjesz mieszkajac w nim. Dom to inwestycja na lata, wiec trzeba rozwazyc wszystkie za i przeciw. To forum na pewno Ci w tym pomoze. :)
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Kupno gotowego domu - za i przeciw

Post autor: Pala »

Ja w ogóle nie jestem zwolenniczką kupowania domów, bo są bardzo drogie i to nie tylko w zakupie ale także w utrzymaniu. Co prawda fajnie byłoby mieć ogród, w którym mogłabym się opalać, kąpać w basenie i bawić się z dzieciakami, ale nie sądzę, że kiedykolwiek będzie mnie na to stać. Teraz myślę o kupnie mieszkania.
tauriel
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 07, 2018 2:55 pm

Re: Kupno gotowego domu - za i przeciw

Post autor: tauriel »

No tak, gotowiec kosztuje znacznie więcej niż budowany od zera, a to dlatego, że trzeba uwzględnić od razu koszty związane z dostosowaniem gotowej bryły do indywidualnych potrzeb. A to może wiązać się z wyburzeniem/zbudowaniem jakiejś ściany, położeniem innych podłóg, malowaniem lub użyciem innych materiałów - a w budowanym część tych kosztów zupełnie odpada.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Kupno gotowego domu - za i przeciw

Post autor: Pipi »

Moim zdaniem lepiej samodzielnie zbudować dom, jednak co do projektu - bardziej opłaca się wybrać gotowy projekt.
magisterq
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 28, 2019 8:53 pm

Re: Kupno gotowego domu - za i przeciw

Post autor: magisterq »

Jesli juz mielibyscie sie zdecydowac na dom to czy technologia drewniana sie sprawdzi?
albonista
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 08, 2019 11:39 am

Re: Kupno gotowego domu - za i przeciw

Post autor: albonista »

Odnośnie samego tematu to nie widzę zbytnio sensu w kupowaniu gotowego domu .. przecież na dobra sprawę to nie znajdziemy takiego który spełni nasze wszystkie oczekiwania. Wiem o czym mowie bo jakiś czas temu znajomy szukał po rożnych ogłoszeniach. W takim przypadku przeróbki typu wyburzenie ściany w celu powiększenia salonu bądź zrobienia eurokuchni są dość duże. Podsumowując .. o wiele taniej wyjdzie zbudować coś według własnego pomysłu. Co do domów z drewna to ta technologia jest stosowana na całym świecie od bardzo dawna. Ostatnimi laty można zauważyć o wiele większy popyt na nie nawet na naszym rynku. Sporo osób zwyczajnie stawia na ekologie, a taki dom przyczynia się do chociażby mniejszej emisji smogu ponieważ można go zbudować także w technologii pasywnej. Oznacza to tez niższe rachunki za energie patrząc w perspektywie długoterminowej.
Kamila Stańczyk
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 28, 2019 8:49 pm

Re: Kupno gotowego domu - za i przeciw

Post autor: Kamila Stańczyk »

Uważam, że budowa domu od podstaw jest jak najbardziej lepsza opcja i korzystna
morgo
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 30, 2018 5:06 pm

Re: Kupno gotowego domu - za i przeciw

Post autor: morgo »

Wadą jest to, że nie można wybrać konkretnego domu jaki nam się wymarzy. Jest jednak teraz tak wiele inwestycji, że można znaleźć coś zbliżonego. Zaletą na pewno jest to, że nie trzeba pilnować pracowników, szukać ekip i załatwiać tych wszystkich papierów.
paulaq
Posty: 77
Rejestracja: wt maja 15, 2018 7:22 pm

Re: Kupno gotowego domu - za i przeciw

Post autor: paulaq »

Warto skorzystać z pomocy i wsparcia zaoferowanego przez rzeczoznawcę majątkowego.
Ostatnio zmieniony czw wrz 05, 2019 4:46 pm przez paulaq, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty domów”