Materiał na dach. Ekonomiczna opcja

Konstrukcja więźby dachowej, pokrycie dachu oraz jego izolacja.
kaszek1q
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 07, 2018 3:05 pm

Re: Materiał na dach. Ekonomiczna opcja

Post autor: kaszek1q »

Ja polecam blachy aluminiowe. Taka blacha, którą położyliśmy, świetnie będzie się nadawała do ponownego wykorzystania w każdej formie, niezależnie od tego, jakąkolwiek sobie zażyczymy. Warto przemyśleć tę kwestię.
limoko
Posty: 75
Rejestracja: wt paź 09, 2018 1:50 pm

Re: Materiał na dach. Ekonomiczna opcja

Post autor: limoko »

ja polecam blachy aluminiowe moim zdaniem są najsolidniejsze, a do tego cenowo korzystne. Sam zamierzam taką blachą pokryć altane w ogrodzie
Krasownikq
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 23, 2020 12:40 pm

Re: Materiał na dach. Ekonomiczna opcja

Post autor: Krasownikq »

Ja zdecydowałem się właśnie na blachodachówkę. Rozwiązanie to skonsultowałem z wykonawcą pokrycia.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Materiał na dach. Ekonomiczna opcja

Post autor: pietrzak »

A według mnie musisz przede wszystkim zainwestować w solidne wiązary dachowe. To całkowita podstawa dachu i ważne jest bys na tym nie oszczędzała. Najlepiej to zgłosić się do kogoś z dużym doświadczeniem np https://mgdachy.pl/ , by się tym dokładnie zajeli. Myślę że przy jakiś wątpliwościach chętnie Ci doradzą.
Benkq
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 06, 2018 7:45 pm

Re: Materiał na dach. Ekonomiczna opcja

Post autor: Benkq »

U mnie szykowała się wymiana dachy blaszanego na nowy, gdyż kilka zim sprawiło, że wyglądał już bardzo źle, głównie przez grad. Koszty wymiany na nowy były bardzo wysokie i uznałem, że poszukam tańszej opcji w internecie i faktycznie znalazłem wątek na forum odnośnie renowacji dachów. Znalazłem kilka firm, które zajmują się renowacją. Renowacja wykonana bezbłędnie, dach wygląda jak nowy i co najważniejsze - został zakonserwowany by lepiej znosił zimę.
roman332777
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 03, 2020 7:52 am

Re: Materiał na dach. Ekonomiczna opcja

Post autor: roman332777 »

Ja zawsze bardzo dobrze wiem gdzie są najlepsze materiały na dach do kupienia.Dla mnie to jest pikuś.
Mannnasq
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:43 am

Re: Materiał na dach. Ekonomiczna opcja

Post autor: Mannnasq »

Muszę wam w tym miejscu podpowiedzieć kilka kluczowych aspektów. Przede wszystkim wybór pokrycia dachowego jest bardzo istotną sprawą, nie można lekceważyć tego w żadnym wypadku. Mnie zaciekawiła, dachówka z posypką wulkaniczną. Nie zdawałem sobie sprawy, że coś takiego w ogóle istnieje.
madmax12
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 6:46 pm

Re: Materiał na dach. Ekonomiczna opcja

Post autor: madmax12 »

Bardzo ważna jest tam konstrukcja oraz materiał z którego wykonany jest dach, te czynniki sprawią że dach będzie służył dłużej, będzie bardziej wytrzymały, nie będzie szpecił swoim wyglądem również wyglądu całej miejscowości czy wsi.
Mateusz79q
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 07, 2017 8:47 am

Re: Materiał na dach. Ekonomiczna opcja

Post autor: Mateusz79q »

Jeśli macie w planach renowację dachu to warto zastanowić się nad taką opcją jak malowanie dachówki. Dzięki takiemu zabiegowi dach wygląda jak nowy.
trabant13
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 31, 2020 10:33 am

Re: Materiał na dach. Ekonomiczna opcja

Post autor: trabant13 »

Zalecam rozważyć dachówkę cementową, która zagościła też i na naszym domu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dach”