Zmiana dachu

Konstrukcja więźby dachowej, pokrycie dachu oraz jego izolacja.
kulturoq
Posty: 38
Rejestracja: pn lip 22, 2019 5:36 am

Zmiana dachu

Post autor: kulturoq »

Cześć, jestem zmuszony poprosić o pomoc. Muszę wymienić dach z całym stropem. Myślałem o wiązarach gotowych, bo to jednak oszczędność, ale nie wiem, kto je produkuje i dowozi. Dacie znać, co wiecie w tym temacie?
Donovan
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 10, 2019 8:09 pm

Re: Zmiana dachu

Post autor: Donovan »

Zalezy jaki masz budzet.
stania
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 25, 2019 3:18 pm

Re: Zmiana dachu

Post autor: stania »

No tak, budżet ma znaczenie, ale masz rację, z więzarami jest po prostu łatwiej no i dużo, dużo taniej.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Zmiana dachu

Post autor: pietrzak »

Przede wszystkim, musisz mieć solidną konstrukcje tego dachu. Aby o to zadbać to potrzebujesz konkretnego projektu a przy tym wszystkim jeszcze odpowiedniego wykonania.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Zmiana dachu

Post autor: Pala »

A myśleliście nad kolorem ? Po pierwsze kolor powinien być spójny ze stylem budynku. Niby wydaje się że to oczywista sprawa, ale wiele osób nadal nie zdaje sobie z tego sprawy. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Oczywiście na to żeby kolor był trwały, kolejna prosta rzecz, która jest pomijana przez wiele osób. Warto też sprawdzić czy istnieją jakieś lokalne obostrzenia dotyczące wyboru koloru. Na koniec jeszcze jedna podstawowa informacja kolor wpływa na wydajność energetyczną.
agniechaq
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 25, 2019 10:37 pm

Re: Zmiana dachu

Post autor: agniechaq »

Temat dotyczy konstrukcji, jakbyś nie zauważyła. Nie wiem jaki kolor bym wybrała, raczej bym się zdała na projektanta.
KasiaSq
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 09, 2018 4:12 pm

Re: Zmiana dachu

Post autor: KasiaSq »

Wiązary gotowe to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie przy remoncie dachu. Skraca czas prac na budowie, a to dla każdego ważna sprawa.
rosko
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 19, 2020 3:17 pm

Re: Zmiana dachu

Post autor: rosko »

witam

Czy jeśli chcę wymienić dach to muszę robić projekt czy nie jeśli jest taki sam ?
Dwukropek1
Posty: 54
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 9:50 am

Re: Zmiana dachu

Post autor: Dwukropek1 »

Zanim zdecydujecie się na zmianę dachu zastanowicie się, czy Wasz obecny nie da się naprawić. Czasem wystarczy mycie, impregnacja i malowanie i dach jest jak nowy. Koszty takich zabiegów są o wiele niższe niż w przypadku wymiany pokrycia dachowego.
madmax12
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 6:46 pm

Re: Zmiana dachu

Post autor: madmax12 »

Znajomy wymieniał dach w budynku gospodarczy, co ciekawe zdecydował się nie na zwykła blacho-dachówkę a płyty faliste. Sprzedawca wytłumaczył mu że bardzo ważna w przypadku budynków gospodarczych jest cyrkulacja powietrza. Płyty faliste mają specyficzny kształt oraz wykonane są ze specjalnych materiałów, dzięki temu plony czy zwierzęta będą mogły być przechowywane i hodowane w takim budynku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dach”