Okna drewniane czy PVC

Drzwi zewnętrze i wewnętrze, okna fasadowe, dachowe, drzwi garażowe.
bob28
Posty: 188
Rejestracja: pn sty 14, 2019 7:32 pm

Okna drewniane czy PVC

Post autor: bob28 »

Buduję dom i stoję przed wyborem czy zakupić okna drewniane czy też PVC? Bardziej skłaniam się ku drewnie bo jestem za ekologią ale chcę poznać opinie ludzi którzy też stali przed takim wyborem. Proszę o wasze opinie i ewentualne porady.
Mannia1q
Posty: 116
Rejestracja: wt paź 29, 2019 6:19 am

Re: Okna drewniane czy PVC

Post autor: Mannia1q »

Jestem bardzo zadowolony z okien drewnianych. Znakomita jakość, właściwy i niespotykany design. Zgodnie z oczekiwaniami wpasowały się do wnętrza naszego domu!
DevStrykerq
Posty: 27
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 9:37 am

Re: Okna drewniane czy PVC

Post autor: DevStrykerq »

Też jakiś czas temu miałem ten dylemat, ale jednak postawiłem na okna z pcv, bo były dużo tańsze, a jeśli wybierze się dobre jakościowo to nie będzie z nimi problemów. Inna kwestia to odpowiednie ich zamontowanie, a to jedna z najważniejszych rzeczy, bardzo często jednak ignorowana.
Krasownikq
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 23, 2020 12:40 pm

Re: Okna drewniane czy PVC

Post autor: Krasownikq »

Moim zdaniem zdecydowanie okna PCV są najlepsze pod względem wszelkich parametrów.
kulturoq
Posty: 38
Rejestracja: pn lip 22, 2019 5:36 am

Re: Okna drewniane czy PVC

Post autor: kulturoq »

Moim zdaniem zdecydowanie PCV i to z ciepłą ramką o profilu veka softline 82. Takie okna sprawiają, że ciepło tak nie umyka zimą, a latem gorąc nie atakuje nas z zewnątrz. Możesz poszukać różnego rodzaju wykończeń, z okleiną czy bez,.
piotrtalikosq
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 07, 2020 9:30 pm

Re: Okna drewniane czy PVC

Post autor: piotrtalikosq »

W mnie o okna drewniane są duże ładniejsze jednak pod kątem użytkowania lepsze są pcv. Z pewnością są one trwalsze.
Ruddzia
Posty: 83
Rejestracja: wt paź 08, 2019 5:15 am

Re: Okna drewniane czy PVC

Post autor: Ruddzia »

Sam wybór okien jest bardzo ważny, ale też warto zastanowić się na jaki montaż postawić. Zastanawialiście się może nad ciepłym montażem?
upul
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 19, 2020 1:05 pm

Re: Okna drewniane czy PVC

Post autor: upul »

zdecydowanie drewniane, okna pvc są kiepskie
Bobo
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 21, 2020 8:09 am

Re: Okna drewniane czy PVC

Post autor: Bobo »

Ja mam drewniane okna od urzedowski i powiem szczerze, że w porównaniu z plastikami u mojej siostry, to nigdy nie zamieniłbym drewna na PVC :) Moje okna są bardziej szczelne, nic po latach nie przewiewa. Do tego dobrze izolują, znacznie spadły mi rachunki za ogrzewanie, a u siostry praktycznie bez zmian po wymianie okien :) No i sam aspekt estetyczny, drewno nie żółknie i prezentuje się elegancko, dodając elegancji każdemu wnętrzu.
cudaczkaq
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 03, 2020 12:25 pm

Re: Okna drewniane czy PVC

Post autor: cudaczkaq »

Zanim dokonamy wyboru konkretnych okien, może warto na temat każdego nieco więcej poczytać ?
Istnieje taka możliwość, Ekoplast, producent okien na swoich stronach wyjaśnia i radzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Okna i drzwi”