Dom z bali

Domy z bali, z drewna oraz z prefabrykatów.
mademoiselle
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 18, 2016 11:31 am

Dom z bali

Post autor: mademoiselle »

Marzy mi się domek z bali. To oczywiście plan dalece przyszłościowy, ale chciałabym zrobić małe rozeznanie. Spotkał się ktoś z was z jakimś fajnym projektem tego typu? Jak się zapatrujecie na tego typu domy? Z jak grubej bali wykonuje się takie domy?
Zauważyłam, że tego typu domy są wciąż w Polsce rzadkością. Zgadzacie się ze mną? Dlaczego tak jest?
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Re: Dom z bali

Post autor: rainbow »

Tez chetnie sie dowiem :). Jestem ciekawa jaki jest koszt budowy takiego domku.
Torril
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 20, 2016 8:56 am

Re: Dom z bali

Post autor: Torril »

Czy ja wiem, czy dom z bali to takie dobre rozwiązanie? Koszty jego postawienia ponosi się nie tylko podczas jego budowy, ale również eksploatacji. To bardzo poważna inwestycja, nawet jeżeli posiada się na nią czas i odpowiednie środki. Poza tym, nie wiem, czy czułbym się komfortowo w domu, który nieustannie wydaje z siebie dźwięki i trzaski - a taka jest niestety specyfika budynków z bali.
morenoq
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 15, 2018 9:00 pm

Re: Dom z bali

Post autor: morenoq »

Jeżeli chodzi o domy z bali całoroczne to mogę polecić firmę NaturEkoDom. Budują domy z sosny mazurskiej. Teść ma i sam zaczynam myśleć o budowie.
paulla3q
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 22, 2019 10:37 am

Re: Dom z bali

Post autor: paulla3q »

Fajny pomysł, ale czy takie domy są solidne?
agniechaq
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 25, 2019 10:37 pm

Re: Dom z bali

Post autor: agniechaq »

Kiedyś o takim domu z bali marzyła była narzeczona mojego brata. W budowie jest to znacznie tańsze, to prawda, ale niestety, należy o taki dom specjalnie dbać i zabezpieczać go przed różnymi czynnikami. Dlatego też sądzę, że lepiej temat przemyśleć.
paulinabbq
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 27, 2019 11:50 am

Re: Dom z bali

Post autor: paulinabbq »

Poszukuje firmy projektującej nowoczesne domy z drewna - ktoś coś ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domy drewniane, prefabrykowane”