Koszty budowy domu energooszczędnego

Budowa domów energooszczędnych. Przepisy dotyczące domów energooszczędnych. Przydomowe oczyszczalnie, elektrownie wiatrowe, panele słoneczne.
anitka
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:39 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: anitka »

Koszty budowy wiadomo, że będą nieco większe niż takiego zwykłego domu. ale trzeba wziąć pod uwagę to, że jeśli motywem przewodnim będzie odnawialna energia. Możemy liczyć na bardzo niskie koszty eksploatacji, czym mieszkańcy tradycyjnych domów nie mogą się pochwalić
Kellys
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 07, 2019 7:31 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Kellys »

Najczęściej jest tak, że koszty budowy takiego domu są wyższe niż tradycyjne budownictwo. Tu stawia się na dodatkowe elementy instalacyjne takie jak np. fotowoltaika, wentylacja z rekuperacją, czy też pompa ciepła. To jednak powinno wam się oczywiście zwrócić.
lamin
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 06, 2019 4:17 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: lamin »

W dzisiejszych czasach domy energooszczędne wcale nie są drogie. Przede wszystkim podczas budowy takiego domu skupiłbym się na ogrzewaniu elektrycznym, takie jest bardzo oszczędne i korzystne.
Kordik12
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 12, 2019 12:57 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Kordik12 »

Koszty są dość spore, ale teraz możemy otrzymać dofinansowanie co znacznie zmniejszy koszta. Mi pomagała w tym firma od fotowoltaiki, bo sam bym sobie z tym nie poradził.
mikosaq
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:40 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: mikosaq »

Spodziewam się, że koszty są różne i zależą przede wszystkim od wielkości domu jaki chciałbyś. Ja od siebie mogę dodać, że bardzo zadowolony jestem z mojego domu i teraz jeśli wiem, że ktoś z moich znajomych bądź rodziny planuje wybudować dom to polecam im właśnie domy energooszczędne. :)
Ostatnio zmieniony pt lis 15, 2019 8:28 am przez mikosaq, łącznie zmieniany 1 raz.
Mannia1q
Posty: 116
Rejestracja: wt paź 29, 2019 6:19 am

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Mannia1q »

Pytanie, skąd zaopatrzysz się w kolektory. To od ich doboru jest uzależniony ogólny koszt.
kaszek1q
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 07, 2018 3:05 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: kaszek1q »

W przeciwieństwie do dostawy prądu, sprzedaż prądu nie polega na fizycznym dostarczeniu energii elektrycznej – sprzedawca prądu jedynie sprzedaje prąd, który jest następnie dostarczony za pomocą sieci elektroenergetycznej do odbiorcy końcowego.
czosnekwrg
Posty: 96
Rejestracja: wt lis 26, 2019 2:25 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: czosnekwrg »

Dom energooszczędny okazał się absolutnym strzałem w 10. No i nie wyszedł drogo, a zostały wykorzystane najlepsze rozwiązania ekologiczne. Zamieszkiwanie takiego budynku sprawia sporo radości!
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: mpire »

Wydaje mi się, że chyba lepiej kupić już coś gotowego niż zajmować się budową domu, ponieważ czasem są to naprawdę wysokie kwoty, a w szczególności, jeśli chodzi o dom energooszczędny. Mnie wystarczyłoby jakieś fajne mieszkanie w dobrej lokalizacji.
Mateusz79q
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 07, 2017 8:47 am

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Mateusz79q »

Tak naprawdę wszystko zależy od powierzchni domu, rodzaju dachu, użytych materiałów itp. Ciężko określić jakąś konkretną cenę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domy energooszczędne”