Koszty budowy domu energooszczędnego

Budowa domów energooszczędnych. Przepisy dotyczące domów energooszczędnych. Przydomowe oczyszczalnie, elektrownie wiatrowe, panele słoneczne.
Iwonamaleksq
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 15, 2019 12:27 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Iwonamaleksq »

Najdroższe są tu instalacje. Te mogą kosztować bardzo dużo, np. fotowoltaika, pompa ciepła, rekuperacja. Wszystko niestety kosztuje... Ja teraz oglądam projekty domów, szukam czegoś dla siebie.
kewa3939qq
Posty: 34
Rejestracja: wt sty 28, 2020 5:07 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: kewa3939qq »

Najważniejsze to wiedzieć, skąd zaopatrzyć się w ekologiczne, energooszczędne rozwiązania. Panele fotowoltaiczne zdecydowaliśmy się kupić bezpośrednio od producenta. Warto stawiać na energię odnawialną!
bob28
Posty: 188
Rejestracja: pn sty 14, 2019 7:32 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: bob28 »

Jeśli budujesz dom energooszczędny to polecam pomyśleć o gazie LPG. Ogrzewanie gazem LPG to oszczędność i ekologia no i czystość pomieszczenia.
Ant99
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 13, 2020 9:52 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Ant99 »

Instalacje fotowoltaiczne są takie drogie? Nie zgodzę się - dobry piec węglowy, taki ekologiczny czy gazowy, to jest podobny koszt, a do tego doliczcie sobie jeszcze koszty użytkowania i kupowania paliwa. Ja mam fotowoltaikę i zużywam prąd, który sam "wyprodukuję", prawie w ogóle nic nie płacę, bo takie mam zużycie. Warto też wspomnieć, że koszty instalacji mogą być mniejsze jeśli trafimy na dobrą firmę.
Postzunia
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 14, 2018 9:17 am

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Postzunia »

Kiedy budujesz dom energooszczędny to inwestujesz na lata więc warto skorzystać z możliwości jakie daje pompa ciepła. Takie rozwiązanie będzie idealne jeśli chcesz mieć dom energooszczędny.
blobers
Posty: 128
Rejestracja: czw paź 12, 2017 2:24 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: blobers »

Na pewno jeśli planujecie zamontować u siebie w domu panele słoneczne to koszt może nieco wzrosnąć, ale wydaje mi się, że to szybko się zwróci.
madmax12
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 6:46 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: madmax12 »

Bardzo ważnym elementem energooszczędnego domu jest wentylacja, bardzo ważny element serce tego systemu, czyli centrale wentylacyjne powinny być dobierane przez firmę która ma odpowiednie kompetencje.
Goja
Posty: 118
Rejestracja: pt cze 29, 2018 2:59 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Goja »

Nie trzeba budować nowego domu, by mieć dom energooszczędny. Przecież i w starym domu można wprowadzić korzystne zmiany. Mam na myśli założenie kolektorów słonecznych, względnie instalacji fotowoltaicznej. Wybór pozostawiam Wam, przecież każdy oczekuje czegoś innego. Tak czy siak najważniejsze, że o tym rozmawiamy, że nasza świadomość w kwestii ekologicznych rozwiązań wzrasta. Dzięki takiemu podejściu oraz rozmowach z naszymi znajomymi jest szansa, że zaczniemy żyć inaczej, oszczędzając naszą planetę.
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: mpire »

Koszty budowy takiego domu mogą być dosyć wysokie, ale warto w nie zainwestować. Sama fotowoltaika jest dosyć droga, ale można na nią dostać dofinansowanie do 5000zł.
Mokka1
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 09, 2020 8:59 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Mokka1 »

Wszystko zależy jaki system się wybierze, więc koszta mogą się wahać. Ale przed podjęciem decyzji trzeba dużo poczytać na ten temat domów inteligentnych i kwestie ogrzewania elektrycznego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domy energooszczędne”