Fotowoltaika

Budowa domów energooszczędnych. Przepisy dotyczące domów energooszczędnych. Przydomowe oczyszczalnie, elektrownie wiatrowe, panele słoneczne.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Fotowoltaika

Post autor: Pala »

Cześć,

Niedługo rozpoczynam budowę swojego pierwszego domu jednorodzinnego. Chciałbym, aby instalacje, które w nim zamontuje były energooszczędne i przyniosły mi w przyszłości spore oszczędności. Znajomy polecił mi instalację paneli fotowoltaicznych oraz pompy ciepła. Czy ktoś z was posiada u siebie tego typu rozwiązanie ? Chciałbym dowiedzieć się jak sprawdza się w praktyce, a także wszelkie jego plusy i minusy. Będę wdzięczny za każdą sugestię lub opinię.
Benkq
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 06, 2018 7:45 pm

Re: Fotowoltaika

Post autor: Benkq »

Ja mam takie rozwiązanie u siebie w domu i bardzo sobie chwalę. Cieszę się, że dałem się namówić żonie na to bo rozmawiałem z szefem i kilkoma kolegami w pracy i jak się okazało oni również inwestują w takie rzeczy. Do naszego domu zakupiliśmy 3 zestawy fotowoltaiczne i spokojnie nam to wystarcza. Znajomi straszyli nas jakie to drogie i że za 30 lat się zwróci. Nic bardziej mylnego. Wcale nie wyszło to drogo, a zwraca się po około 5-6 latach. Dla mnie to super sprawa więc polecam :)
marianoga
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 03, 2019 11:10 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: marianoga »

moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem odnośnie ogrzewania domu jest zainwestowanie w panele fotowoltaiczne i przerobienie ogrzewania na prąd - ze słońca :)
madmax12
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 6:46 pm

Re: Fotowoltaika

Post autor: madmax12 »

Fotowoltaika jest genialna to naprawdę bardzo rosnąca forma pozyskiwania w 100% czystej energii. To też szansa nie tylko dla środowiska ale również dla gospodarki. W ciągu najbliższych lat może powstać nawet 10 000 tys miejsc pracy związanych bezpośrednio z tą technologią. Panele są coraz bardziej wydajne i niezawodne przez co szybciej mogą się zwrócić - mogą pracować nawet 25 lat bez awarii.
dora4
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 07, 2018 9:21 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: dora4 »

Znajomy dobrze doradza. Instalacja fotowoltaiczna to naprawdę dobry pomysł, szczególnie jeśli powstaje nowy dom, wtedy inwestycja nie będzie aż tak odczuwalna przy i tak wysokich kosztach budowy i wykańczania domu. Można na czymś innym zaoszczędzić tak by pieniędzy na fotowoltaikę wystarczyło. Co do korzyści to przede wszystkim darmowa energia elektryczna. Wystarczy, że będą padały na panele promienie słoneczne i taka energia jest skutecznie przekształcana w prąd. W pierwszej kolejności on jest pobierany na użytek domowy, dopiero ewentualne braki z linii energetycznej.
Anulka122q
Posty: 22
Rejestracja: pn wrz 02, 2019 6:47 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: Anulka122q »

Fotowoltaika to bardzo korzystne rozwiązanie dla wszystkich, którzy zainteresowani są wytwarzaniem energii elektrycznej na własne potrzeby. Koszty takiej instalacji co prawda są wysokie, ale obecnie skorzystać można z różnych dotacji, które częściowo pokryją montaż takiej instalacji.
Dwukropek1
Posty: 54
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 9:50 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: Dwukropek1 »

Montaż fotowoltaiki jest kosztowny ale też bardzo opłacalny. Ceny prądu rosną dlatego inwestycja bardzo szybko się zwróci.
kaszek1q
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 07, 2018 3:05 pm

Re: Fotowoltaika

Post autor: kaszek1q »

Chyba bardziej ekologicznego i opłacalnego rozwiązania być nie może. Z energii słonecznej takie ogniwa pozyskują prąd, i oszczędność dla portfela i dla środowiska lepiej. U siebie planuje zakładać takie ogniwa w niedalekiej przyszłości.
loca89
Posty: 115
Rejestracja: pt lut 01, 2019 10:59 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: loca89 »

Ostatnimi czasy bardzo dużo się słyszy na temat fotowoltaiki. Takie rozwiązanie okazuje się naprawdę innowacyjne i oszczędne. Nawet i ja zastanawiam się czy nie postawić na instalacje fotowoltaiczne kraków. Prowadzę sporę gospodarstwo, a jego utrzymanie jest sporo kosztowne. Na pewno to pozwoliłby mi zyskać dodatkowy grosz.
czosnekwrg
Posty: 96
Rejestracja: wt lis 26, 2019 2:25 pm

Re: Fotowoltaika

Post autor: czosnekwrg »

Energia fotowoltaiczna zagościła także i u nas. Odnawialna energia powinna pojawiać się w coraz to większej ilości polskich domów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domy energooszczędne”