Pompa ciepła w domu

Budowa domów energooszczędnych. Przepisy dotyczące domów energooszczędnych. Przydomowe oczyszczalnie, elektrownie wiatrowe, panele słoneczne.
artlubq
Posty: 16
Rejestracja: czw cze 13, 2019 10:03 am

Pompa ciepła w domu

Post autor: artlubq »

Hej, stawiam dom i zastanawiam się nad wykorzystaniem pompy ciepła. Co myślicie o zastosowaniu pompy ciepła ? Są jakieś lepsze sposoby na pozyskiwanie ciepła, które możecie polecić ?
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Pompa ciepła w domu

Post autor: mpire »

Pompa ciepła jest świetnym rozwiązaniem do domu. Jest ona bardzo oszczędna i przyjazna środowisku. Na początek wiąże się ona ze sporą inwestycją, ale bardzo szybko inwestycja się zwraca, bo nie wymaga więcej nakładów. Inaczej jest w przypadku tradycyjnego piecyka, który wymaga regularnego palenia, aby w domu było ciepło i paliwa, którym można palić. Jak wiemy kupno paliwa nie należy do zbyt tanich zakupów, a znalezienie dobrej jakości paliwa też nie jest łatwe. Kolejnym plusem pompy ciepła jest to, że jest bardzo wytrzymała - może służyć nawet 50 lat. Zwykły piec w tym czasie trzeba wymieniać kilka razy. Moim zdaniem warto zainwestować w taką pompę ciepła, aby nie martwić się o to czy piec przypadkiem się nie zepsuje tym bardziej, że jest to rozwiązanie tak ekonomiczne i ekologiczne :)
Olgira1q
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 07, 2019 6:20 pm

Re: Pompa ciepła w domu

Post autor: Olgira1q »

Sporo osób mi poleca takie rozwiązanie na ogrzewanie. Jestem w sumie do tego przekonana, jednak dosyć sporo to kosztuje. Można też dostać dofinansowanie więc muszę się w tym rozeznać.
Kroton
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 12, 2020 10:56 am

Re: Pompa ciepła w domu

Post autor: Kroton »

Polecam rozeznać się w ofercie firmy Fluidcontrol. Można u nich wybrać przyzwoity sprzęt za nieduże pieniądze. Zakupiona u nich pompa jest solidnie wykonana, trwała i funkcjonalna. Doskonale sprawdza się w zabudowaniu jednorodzinnym. Posiada sterowany elektronicznie silnik z wbudowanym przemiennikiem częstotliwości. Służy mi bezawaryjnie i jest łatwa w obsłudze.
kewa3939qq
Posty: 34
Rejestracja: wt sty 28, 2020 5:07 pm

Re: Pompa ciepła w domu

Post autor: kewa3939qq »

Pompa ciepła sprawuje się jako idealne a przede wszystkim ekologiczne źródło ogrzewania naszego domu. Efekt robi ogromne wrażenie, nie ukrywam.
zofialipska
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 30, 2019 11:21 am

Re: Pompa ciepła w domu

Post autor: zofialipska »

Czy we wszystkich pompach ciepła znajdują się komponenty wykonane z EPP?
sandra45q
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 04, 2018 7:20 pm

Re: Pompa ciepła w domu

Post autor: sandra45q »

Jestem świeżo upieczonym właścicielem swojego własnego wymarzonego domu, powiem Wam, że też długo się zastanawiałem nad rozwiązaniem doprowadzenia ciepła, zaprzyjaźniony hydraulik podpowiedział nam, że warto i się zdecydowaliśmy. Jak dotąd wszystko działa bez zarzutów.
uuwjadq
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 18, 2020 11:15 am

Re: Pompa ciepła w domu

Post autor: uuwjadq »

U siebie mam pompę ciepła i w zasadzie to ciężko jest się do czegoś przyczepić. Oczywiście miałem kilka obaw jak każdy, jednak z perspektywy czasu śmiało mogę stwierdzić iż było warto.
tostin1
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 12, 2020 6:52 pm

Re: Pompa ciepła w domu

Post autor: tostin1 »

Dość dużo czytałam na temat pomp ciepła ale ostatnio byłam na spotkaniu z przedstawicielem firmy i okazuje się że to nie jest tak piękne jak się wydaje. Jak tylko cała inwestycja się zwróci to akurat trzeba zainstalować nowe pompy. kiepsko
Damien21
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 29, 2020 11:41 am

Re: Pompa ciepła w domu

Post autor: Damien21 »

Planujemy z żoną budowę domu i chcemy, aby był on jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Akurat jesteśmy na etapie wyboru pompy ciepła i nie wiemy, która firma ma dobry sprzęt. Dużo pozytywnych opinii w internecie mają też Buderus i Netsu. Jestem bardziej przekonany do Netsu, bo jako jedyni podczas rozmowy telefonicznej dostarczyli mi wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Ale chciałbym jeszcze utwierdzić się w przekonaniu, dlatego chętnie poczytam opinie innych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domy energooszczędne”