Dofinansowanie do paneli słonecznych

Budowa domów energooszczędnych. Przepisy dotyczące domów energooszczędnych. Przydomowe oczyszczalnie, elektrownie wiatrowe, panele słoneczne.
Łukaszq
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 24, 2018 3:22 pm

Dofinansowanie do paneli słonecznych

Post autor: Łukaszq »

Witajcie, czy trudno jest dostać dofinansowanie do paneli słonecznych? Myślę o tym, ale nie wiem czy procedury nie są zbyt skomplikowane.
Gonzoq
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 26, 2019 9:11 am

Re: Dofinansowanie do paneli słonecznych

Post autor: Gonzoq »

Poszukaj jakiejś firmy, która zajmuje się montażem takich paneli słonecznych, a równocześnie pomaga w załatwianiu wszelkich formalności. Warto przejść procedury, bo pieniądze wydane na fotowoltaikę szybko się zwracają, a potem zaczynasz oszczędzać. Już nie mówię o tym, że jest to bezpieczne źródło energii odnawialnej, które powinniśmy propagować i polecać każdemu.
madmax12
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 6:46 pm

Re: Dofinansowanie do paneli słonecznych

Post autor: madmax12 »

Jeśli chodzi o dofinansowania firm na termomodernizację oraz większą dbałość o środowisko naturalne, można uzyskać pożyczki na taki cel udzielane przez specjalne instytucje nie mają oprocentowania czy innych kosztów, wysokość takiego dofinansowania to nawet milion zł, czas spłaty to 120 miesięcy.
KasiaSq
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 09, 2018 4:12 pm

Re: Dofinansowanie do paneli słonecznych

Post autor: KasiaSq »

Teraz jest możliwość dofinansowania, trzeba dopytać w gminie, w której chcesz budować dom. Jeśli natomiast przerażają cię te wszystkie formalności związane z otrzymaniem dotacji, to skontaktuj się z jakimś wykonawcą. Ciekawostką jest, że niektórzy po wykonaniu instalacji dają możliwość monitorowanie pracy systemu fotowoltaicznego z wykorzystaniem Internetu np. na ekranie komputera lub telefonu.
miroslaw75q
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:56 am

Re: Dofinansowanie do paneli słonecznych

Post autor: miroslaw75q »

Ja nie musiałem nic robić, wszystko załatwiła mi firma Sungrant, szczerze polecam!
Kazimierzq
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 29, 2020 7:36 am

Re: Dofinansowanie do paneli słonecznych

Post autor: Kazimierzq »

Jest to bardzo proste, mi pomógł program ,,Mój prąd". Otrzymałem 50% dofinansowania :)
Kamlukasz
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 29, 2020 11:33 am

Re: Dofinansowanie do paneli słonecznych

Post autor: Kamlukasz »

Słyszałem, że są jeszcze inne niż ,,Mój prąd" ale nie pamiętam do końca. Warto zrobić duży przegląd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domy energooszczędne”