Białe wnętrze.

Pomysły na wykończenie wnętrz domów lub mieszkań. Wymiana doświadczeń. Pomysły jak efektownie i funkcjonalnie zaprojektować wnętrze.
mademoiselle
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 18, 2016 11:31 am

Białe wnętrze.

Post autor: mademoiselle »

Cześć ;)

Co uważacie o wnętrzach w których dominuje biel? Jesteście zwolennikami takiej klasyki czy w waszym odczuciu biel to synonim nudy?
Nie ukrywam, że zastanawiam się nad tam, aby taki kolor zdominował wnętrze mojego domu. :)
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Białe wnętrze.

Post autor: Pala »

Ja też zamierzam w moim mieszkaniu postawić na biel. Biała sypialnia jest uniwersalna, szczególnie z uwagi na mnogość odcieni. Jej wszechstronność objawia się również w inny sposób: biel perfekcyjnie sprawdza się w niemal każdym stylu i konwencji. Wnętrze w stylu skandynawskim, prowansalskim, rustykalnym? Nie objedziemy się tu bez białych ścian. Sypialnia nowoczesna, industrialna, angielska? Także tu biel jest kolorem dominującym. Mieszkanie urządzone w duchu PRL, retro, glamour – różne odcienie bieli znajdą w nich swoje miejsce. Oczywiście, sypialnia w bieli wymaga zastosowania odpowiednich dodatków. Możemy albo iść w stronę monochromatyzmu, albo stworzyć kolorystyczną przeciwwagę dla bieli.
Awatar użytkownika
streak1
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 18, 2018 1:05 pm

Re: Białe wnętrze.

Post autor: streak1 »

Ja mam białą tylko łazienkę, bo łatwiej mi się dzięki temu sprząta. W innych pomieszczeniach, gdzie dopływa więcej światła naturalnego, za bardzo by mnie to raziło w oczy. U mnie alternatywą bieli jest jasnoszary - większość sufitów mam w tym kolorze.
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: Białe wnętrze.

Post autor: cedarq »

Samo białe to może nie. Ale monochromatyczne - biel + czerń - cudo :) W takich wnętrzach świetnie wyglądają meble tapicerowane w ciemnych kolorach. Do tego białe ściany. Jakieś szkło i stal chromowana. Ja uwielbiam takie aranżacje.
carltonq
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 20, 2018 12:16 pm

Re: Białe wnętrze.

Post autor: carltonq »

Nie jestem fanem białych ścian - tylko w kuchni i łazience mam je w tym kolorze. Dla mnie to zbyt jaskrawy i mało praktyczny, widać wszystkie zabrudzenia, kurz, wilgoć i męczy wzrok.
mikosaq
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:40 pm

Re: Białe wnętrze.

Post autor: mikosaq »

Dokładnie, też nie przepadam za bielą, pomimo, iż uwielbiam styl skandynawski. Dla mnie dobrą alternatywą dla białego w tej chwili jest szarość, ewentualnie pastelowe odcienie. Jakoś tak zauważyłam, że biały bardzo męczy mój wzrok.
Dariusz Kowalski
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 12, 2019 7:14 am

Re: Białe wnętrze.

Post autor: Dariusz Kowalski »

Ja mam zamiar pomalować wszystkie wnętrza na biało (sufity i ściany). Mam sprzęt do malowania natryskowego, więc szybko pójdzie, lecz musze jeszcze kupić przedłużenie dysz, bo nie sięgnę do sufitu. Jeśli myślicie nad porzuceniem malowania tradycyjnego to naprawdę warto!
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Białe wnętrze.

Post autor: Pipi »

Mi na przykład bardzo się podobają meble w białym, lub innym, bardzo jasnym kolorze.Ostatnio widziałam takie na stronie https://sklepabcmeble.pl/197-system-prowansja. A Wy co o nich sądzicie? czy ktoś z Was zamawiał może kiedyś meble w tym sklepie?
Kkmaa21
Posty: 64
Rejestracja: czw mar 28, 2019 2:36 pm

Re: Białe wnętrze.

Post autor: Kkmaa21 »

Białe wnętrze to zupełnie nie mój styl. W białych ścianach to można czuć się jak w psychiatryku, tak uważam. Wolę fajne, żywe wnętrza. Bardzo podobają mi się też fototapety z motywem geometrycznym.
menia12q
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 26, 2018 10:51 am

Re: Białe wnętrze.

Post autor: menia12q »

Projektując białe wnętrze trzeba pamiętać o tym aby nie było one w 100% białe. Polecam użyć naturalnych materiałów jak np. drewno, które ożywi takie wnętrze, albo pobawić się z metalem i betonem, cegłą i innymi materiałami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie i aranżacja wnętrz”