Płyta indukcyjna

iskierka
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 18, 2016 4:37 pm

Płyta indukcyjna

Post autor: iskierka »

Czy w Waszym odczuciu warto inwestować w płyte indukcyjną? Jak się na to zapatrujecie? Czy rzeczywiście podczas dłuższego użytkowania potwierdza się to, że jest energooszczędna? Jak z jej czyszczeniem?
katralala
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 18, 2016 8:10 pm

Re: Płyta indukcyjna

Post autor: katralala »

Mam i polecam :). Rzeczywiście zauważyłam różnicę w rachunkach (w skali miesiąca nie jest to jakaś duża kwota, ale w skali roku - oszczędność jest duża). Jednak to nie ta kwestia jest dla mnie najważniejsza. BEZPIECZEŃSTWO. Mam w domu małe dziecko, które jest ciekawe dosłownie..wszystkiego. Ta nasza posiada firmowe zabezpieczenie właśnie przed dziećmi. Dla mnie strzał w 10:)
vayolette
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 12:57 pm

Re: Płyta indukcyjna

Post autor: vayolette »

Ja mam kuchenke tradycyjna, ale siostra ma taka z plyta indukcyjna. Z tego co wiem to sobie chwali i wybitnej pielegnacji nie wymaga. Mleczko do czyszczenia cif i plyta jak nowa ;)
dxdq
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:50 pm

Re: Płyta indukcyjna

Post autor: dxdq »

Czytalam ostatnio jakis artykul w ktorym autor przekonywal ze do uzywania takiej plyty potrzebne sa specjalne garnki. Jest to prawda??
Multimaster
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 6:44 pm

Re: Płyta indukcyjna

Post autor: Multimaster »

Miałem krótką styczność z taką płytą. Generalnie była ok, jednak dość długo trzeba było gotować np. wodę w czajniku w stosunku do kuchenki gazowej.
mademoiselle
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 18, 2016 11:31 am

Re: Płyta indukcyjna

Post autor: mademoiselle »

Multimaster pisze:Miałem krótką styczność z taką płytą. Generalnie była ok, jednak dość długo trzeba było gotować np. wodę w czajniku w stosunku do kuchenki gazowej.
Aż wierzyć mi się nie chce. ;) Z moich doświadczeń wynika coś zupełnie innego. To właśnie ten czynnik zdecydował o tym, że zainwestowałam w to rozwiązanie. Oszczędność czasu i pieniędzy. Daj im jeszcze jedną szansę bo naprawde warto :)
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Płyta indukcyjna

Post autor: Pipi »

Kupując kuchenkę indukcyjną trzeba pamiętać o jej prawidłowym podłączeniu. Najlepiej moim zdaniem skorzystać wtedy z pomocy fachowca :)
tauriel
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 07, 2018 2:55 pm

Re: Płyta indukcyjna

Post autor: tauriel »

Mam taką w pracy i powiem szczerze, że nie do końca jej ufam. Nie twierdzę, że kuchenka gazowa jest najbardziej bezpiecznym urządzeniem ze względu na obecność butli gazowej i ryzyko jej wybuchu, ale nie muszę się martwić, że przez przypadek coś kliknę i podgrzeję płytę i sobie rękę albo inny przedmiot, który tam nieumyślnie położę. Zawsze mam wrażenie, że jest włączona. Poza tym, też odniosłam wrażenie, że rzeczy dłużej się na niej gotują niż na gazowej.
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Płyta indukcyjna

Post autor: mpire »

Płyta indukcyjna i co dalej? Od jakiegoś czasu szukałam idealnych garnków do płyty aż w końcu udało mi się znaleźć na Allegro, serie nadają się na indukcję lub na płytę elektryczną. Od kiedy posiadam zestaw płyta + garnki zapomniałam co to przypalony obiad!
Nati18
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 02, 2020 4:03 pm

Re: Płyta indukcyjna

Post autor: Nati18 »

Polecam zainestować w płytę indukcyjną, lecz należy zakupić również odpowiednie garnki !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnie - wystrój i wyposażenie”