Kuchnia z salonem - tak czy nie?

Mateusz79q
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 07, 2017 8:47 am

Kuchnia z salonem - tak czy nie?

Post autor: Mateusz79q »

Jak sądzicie, czy kuchnia połaczona z salonem to dobre rozwiązanie? Dla mnie kuchnia połączona z jadalnią czy z salonem wydaje się być niezbyt praktyczna dlatego ja jestem zwolennikiem kuchni oddzielnej. Fajne pomysły na urzadzenie kuchni możecie znaleźć na stronie grafice Google

Obrazek
dora4
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 07, 2018 9:21 am

Re: Kuchnia z salonem - tak czy nie?

Post autor: dora4 »

To dość wygodne rozwiązanie, często stosowane w mniejszych mieszkaniach właśnie. Sprawdza się, ja mam typowy salon z aneksem kuchennym i nie narzekam. Żadnej ścianki ani nic, w sumie oddzieleniem jest podłoga (na części płytki, na części panele) i inne kolory ścian (plus rodzaj farby, tam gdzie kuchnia malowaliśmy duluxem easycare kuchnia i łazienka, w salonowej części też dulux ale już do pokoi).
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Kuchnia z salonem - tak czy nie?

Post autor: mpire »

Urządzając kuchnię nie bez znaczenia jest wybór sprzętu AGD.
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: Kuchnia z salonem - tak czy nie?

Post autor: cedarq »

Ja lubię takie połączenia. Do tego jeszcze jadalnia. Kocham otwarte przestrzenie i uważam, że można je ładnie aranżować. Widziałam świetne meble drewniane i skórzane. Do kuchni, jadalni i salonu. Bez trudu można skomponować atrakcyjne wnętrze.
mczay
Posty: 81
Rejestracja: pn maja 14, 2018 9:39 am

Re: Kuchnia z salonem - tak czy nie?

Post autor: mczay »

Jeśli kuchnia ma być połączona z salonem, powinno się zadbać o to, aby działające w niej sprzęty nie były zbyt głośne. Szukając ich warto zdecydować się na wybór urządzeń firmy Candy, nie dość , że jest cicha, to wyposażono ją w Wi-Fi.
Goja
Posty: 118
Rejestracja: pt cze 29, 2018 2:59 pm

Re: Kuchnia z salonem - tak czy nie?

Post autor: Goja »

Kuchnia z salonem jak najbardziej, dla osób, które nie mają wiecznego bałaganu w kuchni ;) Osobiście mi się takie połączenie bardzo podoba. U mnie niestety niewykonalne. Ładnie by w części kuchennej wyglądały panele ścienne 3d. Co do strony praktycznej takich rozwiązań, to nie trzeba z jedzeniem biegać po całym domu ;) i ma sie kontakt bliższy z domownikami ;)
mona221q
Posty: 17
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:04 pm

Re: Kuchnia z salonem - tak czy nie?

Post autor: mona221q »

Pewnie, że tak. Zwłaszcza jeśli kuchnię urządzisz stylowo i wyjątkowo. A są takie kolekcje mebli na rynku, że pięknie komponują się w takiej aranżacji łączonej z salonem. Rzuć okiem na meble Nolte. Mnie po prostu powaliły. Nowoczesne i funkcjonalne. Kuchnia z tego typu meblami łączona z salonem zrobi furorę.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Kuchnia z salonem - tak czy nie?

Post autor: Pala »

Ja też nie do końca jestem przekonana co do takiego rozwiązania. Według mnie ma ono kilka minusów, jak np. to, że podczas przygotowywania posiłków, zapach rozniesie się po całym salonie, co nie do końca może być komfortowe dla przebywających u ciebie gości. Jednak to nie zapachy, a odpowiedni wystrój jest według mnie głównym problemem. Moim zdaniem trzeba się sporo natrudzić, aby w ciekawy i stylowy sposób zaaranżować takie pomieszczenia, aby pasowały do siebie. Aczkolwiek moi znajomi mają podobne rozwiązanie i muszę przyznać, że to chyba najlepsza aranżacja kuchni połączonej z salonem, jaką miałam okazję widzieć. Z ciekawości spytałam skąd wzięli tak ciekawy pomysł. Okazało się, że większość inspiracji znaleźli oni na stronie producenta płytek ceramicznych Cersanit. Z ciekawości odwiedziłam ich stronę i faktycznie. Znajduje się tam nie tylko cała oferta, ale przede wszystkim sporo bardzo ciekawych inspiracji. Polecam zajrzeć, bo można w prosty sposób znaleźć pomysł na swoją kuchnie.
tauriel
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 07, 2018 2:55 pm

Re: Kuchnia z salonem - tak czy nie?

Post autor: tauriel »

Bardzo wątpię, czy chciałabym mieć coś takiego u siebie. Wielokrotnie korzystałam z takiego rozwiązania, będąc u znajomych czy rodziny, ale nie przypadło mi to do gustu. Największym plusem jest wg mnie otwartość przestrzeni, gdzie widzi się salon, ale z drugiej te zapachy, hałas itd. skutecznie uniemożliwiają relaksowanie się w salonie czy oglądanie telewizji.
morgo
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 30, 2018 5:06 pm

Re: Kuchnia z salonem - tak czy nie?

Post autor: morgo »

Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Bardzo praktyczne. My tak właśnie mamy i nie żałujemy. Trzeba tylko zadbać o oświetlenie punktowe, bo w tym przypadku jest to super sprawa. Można mieć fajną przestrzeń, bardzo dobrze oświetloną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnie - wystrój i wyposażenie”