Jak urządzić kuchnię?

mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Jak urządzić kuchnię?

Post autor: mpire »

Tak jak w tytule - w jaki sposób urządzić kuchnię? Czy aranżując jej wnętrze warto korzystać z rad czy też nie? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
dora4
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 07, 2018 9:21 am

Re: Jak urządzić kuchnię?

Post autor: dora4 »

Pewnie, że dobrze i warto się inspirować w sieci. Nie mówię, że ściągać dokładnie ale jakie delikatne sugestie czerpać można. Ja z magazynem poszłam do biura Wiór-Płyt w Wyszkowie że chcę takie meble kuchenne. Od razu się zgodzili, po wymiarach zrobili mi projekt, wizualizację, wycenę. Świetnie naprawdę wszystko wyszło, aż byłam zaskoczona. A jednak meble na wymiar to są meble na wymiar. Tu szybka, tu cargo, to taka szuflada, wszystko tak jak chcesz możesz mieć. I mi specjaliści sporo jeszcze doradzili co i jak warto sobie ustawić żeby było funkcjonalnie.
Kkmaa21
Posty: 64
Rejestracja: czw mar 28, 2019 2:36 pm

Re: Jak urządzić kuchnię?

Post autor: Kkmaa21 »

A co sądzicie o fototapetach w kuchni? Wpadł mi w oko taki motyw z kawą. Co sądzicie? Na jednej ścianie, a w sumie takim dość wąskim pasku chciałbym coś takiego zrobić. Podoba sie Wam takie rozwiązanie?
akcer
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 22, 2019 12:24 pm

Re: Jak urządzić kuchnię?

Post autor: akcer »

obowiązkowo zmywarka do kuchni, bardzo przydatny sprzęt, nie chciałoby mi się myć góry naczyń ręcznie, do mojego electroluxa maxi flex mieści się mnóstwo kompletów, jak nas odwiedzą goście to można szybko umyć, bo tryb krótki trwa pół godziny i gotowe, naczynia idealnie czyste a ja mogę spędzić czas z gośćmi
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Jak urządzić kuchnię?

Post autor: Pipi »

Bardzo ważny jest również wybór odpowiednich płytek do kuchni. Moim zdaniem to właśnie płytki będą najlepszym materiałem na ściany i podłogi w takim pomieszczeniu. ;)
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: Jak urządzić kuchnię?

Post autor: cedarq »

Wygodną opcją, zwłaszcza w małych kuchniach, są narożniki kuchenne. Sama miałam taki narożnik i muszę przyznać, że doskonale sprawdzał się w zestawieniu ze stołem, jako miejsce spożywania posiłków. No i nie zajmował dużo miejsca, a to było ważne dla mnie.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Jak urządzić kuchnię?

Post autor: pietrzak »

A dla mnie podstawą jest dobra płyta indukcyjna. Dużo gotuję więc jest to kwestia bardzo ważna. jestem więc bardzo zadowolona z płyty indukcyjnej 600 PURE marki Electrolux. Wygląda bardzo designersko, do każdego z pól mam timer, a oprócz tego wygodną integrację z okapem dzięki funkcji Hob2Hood.
agrafka11q
Posty: 59
Rejestracja: sob mar 02, 2019 10:03 pm

Re: Jak urządzić kuchnię?

Post autor: agrafka11q »

Najlepiej na etapie projektowania i wyboru mebli do kuchni pomyśleć o miejscu na takie sortowniki odpadów. Są naprawdę różne do wyboru, na 2, 3, 4 czy nawet 5 rodzajów odpadów. Dzięki takim mamy porządek i segregowanie śmieci nie przysparza żadnych problemów.
marek980
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 28, 2018 11:25 am

Re: Jak urządzić kuchnię?

Post autor: marek980 »

Myślicie też o jakiś dodatkowych sprzętach oprócz tych podstawowych w Waszej kuchni? Dodatkowym sprzętem, jak najbardziej może być oczywiście zmywarka i mam wrażenie, że bez niej bardzo ciężko jest doprowadzić kuchnię do porządku każdego dnia. Zależy Wam na tym urządzeniu?
Mannia1q
Posty: 116
Rejestracja: wt paź 29, 2019 6:19 am

Re: Jak urządzić kuchnię?

Post autor: Mannia1q »

Pierwsze skrzypce grają właściwie dobrane meble kuchenne. Trzeba wiedzieć, skąd je zamawiać!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnie - wystrój i wyposażenie”