Jak optycznie powiększyć salon

Mikrusq
Posty: 28
Rejestracja: czw paź 11, 2018 11:19 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: Mikrusq »

Jasne, że oświetlenie jest bardzo ważne. Oczywiście tez warto pomalować salon na jasne kolory. Ja bym do tego dorzucił jeszcze lustro, bo duże lustro na ścianie powiększa wnętrze. Takie lustro dodatkowo bedzie też świetna dekoracją wnętrza.
Awatar użytkownika
streak1
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 18, 2018 1:05 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: streak1 »

Nie zwracałam na to wcześniej uwagi, ale czytałam na wielu blogach z inspiracjami do domu, że jasne kolory powiększają optycznie przestrzeń. Tak samo lustra, brak dekoracji, dobre oświetlenie, odpowiednie rozmieszczenie masywnych mebli, żeby nie stały obok siebie (regały, kanapy, stoły/stoliki). Trzymanie się tych rozwiązań może bardzo łatwo powiększyć optycznie przestrzeń.
morgo
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 30, 2018 5:06 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: morgo »

Niewątpliwe oświetlenie jest bardzo ważne. Warto wybierać lampy z kryształkami, które niesamowicie się mienią, dają dużo światła i niesamowitego blasku. Na pewno dobrym pomysłem jest też plafon, choć wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz wyposażenia salonu.
kania2
Posty: 58
Rejestracja: ndz sie 05, 2018 7:12 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: kania2 »

Zgadzam się, bardzo ważnym aspektem w takim wypadku będzie oświetlenie .
reniaren1q
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 17, 2018 8:11 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: reniaren1q »

Wystarczy dobrać odpowiednie meble i oczywiście kolorystykę. Wybierz jasne meble to będzie na plus.
Ostatnio zmieniony czw sie 01, 2019 6:33 am przez reniaren1q, łącznie zmieniany 1 raz.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: pietrzak »

Ja bym postawiła na białe ściany i jasne meble. Takie połączenie zawsze powoduje, że pomieszczenie wydaje się większe.
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: nina1990q »

Warto też pomyśleć o małych meblach, które nie będą zajmowały w takiej przestrzeni zbyt dużo miejsca. Uważam, że świetnie dopasuje się do różnych stylów wnętrz i do różnych mebli.
Mannnasq
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:43 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: Mannnasq »

nina1990 pisze:Warto też pomyśleć o małych meblach, które nie będą zajmowały w takiej przestrzeni zbyt dużo miejsca. Do salonu dobrze sprawdzi się taki mały stolik kawowy.
Zgadzam się – osobiście lubię korzystać z małych stolików, mają swój niepowtarzalny urok :). Często poluję na jakieś stare, by je następnie samodzielnie odnowić – dzięki temu mogę je dostosować do istniejącej już aranżacji wedle mojego widzimisię. Czasami wystarczy tylko odpowiednio przemalować i już stolik nabywa nowego życia.
Monika Stachurska
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 28, 2019 8:53 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: Monika Stachurska »

Pokoje o małej powierzchni najprościej możemy optycznie powiększyć malując je farbami o jasnych barwach
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: mpire »

Czy komuś udało się w taki sposób powiększyć salon?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Salon - wystrój i wyposażenie”