Sofa skórzana czy pokryta materiałem

inka
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 3:09 pm

Sofa skórzana czy pokryta materiałem

Post autor: inka »

Muszę podjąć bardzo ważną dezycje. Nie mam pojęcia co wybrać. Skórzana kanapa prezentuje się bardzo elegancko, przykuwa wzrok. Natomiast obawiam się jak jej użytkowanie wygląda latem. Nie "klei się" ? Jak wygląda czyszczenie takiej kanapy ? Jakie są plusy i minusy kanapy pokrytej materiałem ?
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Re: Sofa skórzana czy pokryta materiałem

Post autor: rainbow »

Ojj nie.. skorzana kanapa odpada. Co prawda mam taka z eko skory ale przeklinam dzien w ktorym ja kupilam. Prezentuje sie efektownie ale jest strasznie niepraktyczna. Zimna, wlasnie klejaca sie. Jak tylko uzbieram pieniadze bez cienia zalu zamienie ja na materialowa. Reasumujac: moj aktualny zestaw wypoczynkowy nie spelnia podstawowej roli
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: Sofa skórzana czy pokryta materiałem

Post autor: cedarq »

Dla mnie meble tapicerowane wymiatają. Takie narożniki, sofy czy kanapy - tylko w materiale. Wygodne, nie wymagają takiej troski jak skóra, łatwo utrzymać w czystości, no i dużo łatwej dopasować taki mebel do całego wnętrza.
Goja
Posty: 118
Rejestracja: pt cze 29, 2018 2:59 pm

Re: Sofa skórzana czy pokryta materiałem

Post autor: Goja »

Nie lubię skórzanych mebli. Kiedyś miałam i siedzenie na nich nie sprawiało mi radości w związku z czym bardzo szybko się pozbyłam. Dla odmiany bardzo odpowiadają mi sofy welurowane.
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Sofa skórzana czy pokryta materiałem

Post autor: nina1990q »

Uważam, że to jest raczej kwestia stylu danego mebla, a nie materiału, z którego jest wykonany. Warto wybrać taką kanapę, która będzie pasowała do mebli i wszystkich pozostałych elementów. Najlepiej w ogóle zdecydować się na cały zestaw wypoczynkowy.
mona221q
Posty: 17
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:04 pm

Re: Sofa skórzana czy pokryta materiałem

Post autor: mona221q »

Ja jestem zwolenniczką mebli tapicerowanych w wersji materiałowej. Dużym plusem jest to, że obicie materiałowe możesz dostosować do swoich potrzeb - kolorystyka, wzory. Nawet jak zmieniasz wystrój to nie musisz zmieniać kanapy - tylko obicie.
Łukaszq
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 24, 2018 3:22 pm

Re: Sofa skórzana czy pokryta materiałem

Post autor: Łukaszq »

Wolę obicie materiałowe, kiedyś miałem skórzany zestaw wypoczynkowy i strasznie nieprzyjemnie siedziało się na tym w spodenkach, zwłaszcza latem. Koniec końców sofa i fotele cały czas były przykryte jakimiś pledami.
KasiaSq
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 09, 2018 4:12 pm

Re: Sofa skórzana czy pokryta materiałem

Post autor: KasiaSq »

Też się nad tym zastanawiałam, ale mąż przekonał mnie do obicia materiałowego. Wybraliśmy model w kolorze szarym. Nie myślałam, że wybór będzie taki trudny, po pierwsze modelu, a po drugie materiału i koloru. W sklepie mieli ogromny wybór i całą sobotę zajęły nam dyskusje nad sofą.
paulla3q
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 22, 2019 10:37 am

Re: Sofa skórzana czy pokryta materiałem

Post autor: paulla3q »

A co powiecie na sofę tapicerowaną?
ina83q
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 28, 2019 9:34 am

Re: Sofa skórzana czy pokryta materiałem

Post autor: ina83q »

Jestem zwolenniczką materiału. Bardzo modne są teraz materiały takie jak welur, nubuk czy plusz i sofy w stylu chesterfield. Cudownie i stylowo prezentują się we wnętrzach. W sklepach jak ten,Meble Fox, można zamówić takie meble na wymiar, z dowolnym obiciem. Także taki meble może być dokładnie dopasowany do aranżacji wnętrza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Salon - wystrój i wyposażenie”