Pellet czy ekogroszek? Czym lepiej ogrzewać?

Dowiedź się jakie centralne ogrzewanie zastosować w domu lub mieszkaniu.
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Pellet czy ekogroszek? Czym lepiej ogrzewać?

Post autor: mpire »

Myślę, że lepiej ogrzewać swój dom ekogroszkiem. Szczególnie dobrze sprawdzi się ekogroszek ogień premium.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Pellet czy ekogroszek? Czym lepiej ogrzewać?

Post autor: Pala »

Jestem podobnego zdania kominek w domu to świetne rozwiązanie, które nie tylko pełni rolę użytkową, ale po prostu dodaje wnętrzu charakteru, sprawia, że w pomieszczeniu jest przytulnej, ale i stylowo, elegancko. Należy jednak pamiętać o najważniejszej kwestii z tym związanej, czyli o kominie. Świetnie sprawdzają się nowoczesne systemy kominowe jak np. są one znacznie łatwiejsze w montażu, bezpieczniejsze, a także wydajniejsze. Myślę, że jeżeli masz możliwość, to powinieneś zastanowić się nad takim rozwiązaniem.
azmer
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 20, 2019 11:03 am

Re: Pellet czy ekogroszek? Czym lepiej ogrzewać?

Post autor: azmer »

Ja jednak stawiam na pellet, testowałem już wszystko ale w moim wypadku pellet najlepiej się sprawdza. Ostatnio kupuję pellet w niskich cenach i naprawdę według mnie tak najlepiej jest robić. Ekogroszek też jest dobry, ale pellet według mnie lepszy.
loca89
Posty: 115
Rejestracja: pt lut 01, 2019 10:59 am

Re: Pellet czy ekogroszek? Czym lepiej ogrzewać?

Post autor: loca89 »

Wiesz ostatnio troszkę też nad tym myślałam i popytałam już nawet o to znajomych. Wychodzi na to, że najlepszą opcją jest ekogroszek.
Marikaq
Posty: 47
Rejestracja: pt lut 01, 2019 8:38 am

Re: Pellet czy ekogroszek? Czym lepiej ogrzewać?

Post autor: Marikaq »

My korzystamy po prostu z węgla.
dora4
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 07, 2018 9:21 am

Re: Pellet czy ekogroszek? Czym lepiej ogrzewać?

Post autor: dora4 »

Zobaczycie porównanie w kosztach ogrzewania pelletem a węglem czy drzewem. Mnie to wiele wyjaśniło bo też myślałam nie powiem, że pellet jest bardzo drogi. A wcale tak nie jest, myślę, że nawet nie ma się co zastanawiać przy wyborze.
Danielmakqq
Posty: 42
Rejestracja: pn cze 03, 2019 6:19 am

Re: Pellet czy ekogroszek? Czym lepiej ogrzewać?

Post autor: Danielmakqq »

Kiedyś mieliśmy zwykły piec węglowy i musieliśmy ciągle do niego dokładać i pilnować temperatury. Teraz mamy piec na ekogroszek i mamy teraz wygodę i nie musimy tak często schodzić do pieca.
staszek1985staszek
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:23 pm

Re: Pellet czy ekogroszek? Czym lepiej ogrzewać?

Post autor: staszek1985staszek »

U nas sprawdził się piec na eko groszek 5 klasy.
marektadeusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 02, 2019 10:11 am

Re: Pellet czy ekogroszek? Czym lepiej ogrzewać?

Post autor: marektadeusz »

u mnie bardzo dobrze sprawdził się piec kominkowy z płaszczem wodnym. no i w takim kominku to raczej tylko ekogroszkiem
Mannia1q
Posty: 116
Rejestracja: wt paź 29, 2019 6:19 am

Re: Pellet czy ekogroszek? Czym lepiej ogrzewać?

Post autor: Mannia1q »

Od dawna ogrzewamy pelletem drzewnym. Prawdę powiedziawszy, okazało się to bardzo trafionym wyborem. To bardzo ekologiczny opał, który zupełnie nie traci na swoich właściwościach!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrzewanie domu i mieszkania”