Ogrzewanie elektryczne

Dowiedź się jakie centralne ogrzewanie zastosować w domu lub mieszkaniu.
Mateusz79q
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 07, 2017 8:47 am

Ogrzewanie elektryczne

Post autor: Mateusz79q »

Zastanawiam się nad elektrycznym ogrzewaniem akumulacyjnym. Piec akumulacyjny można kupić już od 700zł. Takie ogrzewanie jest ekonomiczne - piece pobierają energię elektryczną tylko podczas obowiązywania tańszej taryfy, zaś w pozostałym czasie jedynie oddają ciepło, ogrzewając pomieszczenia. Ogrzewanie elektryczne jest też zdecydowanie bezpieczniejsze od gazowego. Ma ktoś w swoim domu takie ogrzewanie?
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Ogrzewanie elektryczne

Post autor: Pala »

A co sądzisz o piecach gazowych? Mój mąż się na niego uparł, ale najpierw musielibyśmy musielibyśmy zmienić nasz komin na taki do pieców gazowych. Podobno istotne są chyba tylko trzy największe zalety ogrzewania gazowego. Po pierwsze, gaz ziemny jest w miarę tani. Po drugie, to paliwo może być spalane bardzo efektywnie w nowoczesnych kotłach gazowych. Po trzecie, dzięki możliwości spalania w automatycznych kotłach, jest to paliwo, którego użycie jest niemal bezobsługowe. Nie wiem, która z tych zalet jest najważniejsza, ale dla mnie chyba największe znaczenie miałaby możliwość efektywnego spalania. Jakiś komentarz?
paulaq
Posty: 77
Rejestracja: wt maja 15, 2018 7:22 pm

Re: Ogrzewanie elektryczne

Post autor: paulaq »

Jeśli mam być z wami szczera, to ja coraz poważniej rozważam ogrzewanie na podczerwień. Słyszałam o nim wiele zalet, ludzie są zadowoleni. Po pierwsze nie zajmuje sporo miejsca, nie musimy kupować materiałów grzewczych. Montaż jest bardzo prosty i można wykonać go samodzielnie.
anitka
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:39 pm

Re: Ogrzewanie elektryczne

Post autor: anitka »

Uważam że ogrzewanie elektryczne wychodzi drogo. Ale musisz to sobie dobrze sam przeliczyć i zobaczyć czy Cię będzie stać. Generalnie opłaty możesz obniżyć jeśli zamontujesz dodatkowo wentylację mechaniczną z rekuperatorem.
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Ogrzewanie elektryczne

Post autor: nina1990q »

Myśmy korzystali właśnie z firmy zajmującej się serwisem i montażem ogrzewania powietrzem. Świetna sprawa, taniej i w ogóle. Nasz dom teraz szybko się nagrzewa i ma czyste powietrze. Nie martwimy się o dziecko, że coś szkodliwego wdycha w domu.
vania4
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 21, 2018 7:32 am

Re: Ogrzewanie elektryczne

Post autor: vania4 »

A słyszeliście kiedyś o ogrzewaniu podczerwienią ? Niezwykle innowacyjne systemy ogrzewania tym sposobem, które są energooszczędne, ekonomiczne i niezawodne dla domów i mieszkań. Warto :)
kasupa1q
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 24, 2018 2:19 pm

Re: Ogrzewanie elektryczne

Post autor: kasupa1q »

Ja mam aktualnie ogrzewanie elektryczne, ale chce je zmienić jak najszybciej. Jeszcze tego nie zrobiłam, bo raz, że trwa jeszcze sezon grzewczy, a dwa, że nie wiem jakie systemy kominowe sprawdzą się u mnie. Na pewno jest tu ktoś, kto zna się na systemach kominowych i będzie w stanie doradzić mi dobry produkt i uczulić na to, na co należy zwracać uwagę przy jego wyborze. Mogę na Ciebie liczyć?
Marikaq
Posty: 47
Rejestracja: pt lut 01, 2019 8:38 am

Re: Ogrzewanie elektryczne

Post autor: Marikaq »

My mamy ten kocioł na pellet 5ej klasy i sprawdza się to genialnie, nie dość, ze porządek w kotłowni, to jeszcze eko. No i na dofinansowanie się załapaliśmy. a elektryczne trochę drogo jednak ;/
kierownikbudowy1
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 26, 2019 4:02 pm

Re: Ogrzewanie elektryczne

Post autor: kierownikbudowy1 »

Prowadzę firmę i szukam kogoś kto pomoże mi zaoszczędzić na ogrzewaniu i rachunkach. Słyszałem że pożyczki termomodernizacje na Podlasiu, z których można skorzystać są oferowane firmą na bardzo dobrych warunkach - brak oprocentowania i prowizji, rozłożenie na dogodne raty. Interesuje mnie perspektywa długofalowa i oszczędności jakie uzyskam po takiej termomodernizacji - zna ktoś więcej szczegółów?
LISTKIEWicz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 7:55 pm

Re: Ogrzewanie elektryczne

Post autor: LISTKIEWicz »

Ja muszę przyznać się, że jakoś długo nie mogłem się przyzwyczaić do tego całego ogrzewania elektrycznego. Żona bardzo długo namawiała mnie do tego, żeby sobie zainstalować to w domu, ale nie chciałem się zgodzić. W końcu jakoś uległem. Jedyne co mogę powiedzieć to, że nie zgodziłem się na to dużo wcześniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrzewanie domu i mieszkania”