Systemy kominowe.

Dowiedź się jakie centralne ogrzewanie zastosować w domu lub mieszkaniu.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Systemy kominowe.

Post autor: Pala »

Wybierając komin należy kierować się zasadą, że „w technice kominowej nie może być mowy o kompromisie". Na polskim rynku posiadamy spory zakres systemów kominowych, w kwestii rozwiązań technicznych można z całą pewnością stwierdzić, iż technologie stosowane u nas nie odbiegają od tych na Zachodzie. Nawet więcej, z uwagi na fakt, iż wciąż popularne są w Polsce są paliwa na bazie węgla a także, niestety, dość powszechna jest praktyka użytkowania kominków i pieców grzewczych jako urządzeń utylizacji odpadów, wymagania dla instalacji kominowych są często znacząco wyższe niż u naszych lepiej rozwiniętych gospodarczo sąsiadów. Dlatego też aktualne polskie rozwiązania systemów kominowych można zaliczyć do najbezpieczniejszych i najbardziej nowoczesnych. Rozwój techniczny rozwiązań kominowych jest po części także skutkiem coraz większego zaawansowania technologicznego urządzeń grzewczych. Im bardziej efektywny kocioł czy kominek, tym większe wymagania dla komina.
kasupa1q
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 24, 2018 2:19 pm

Re: Systemy kominowe.

Post autor: kasupa1q »

Przyznam się szczerze i bez bicia, że mimo przeszukiwania internetu, sprawdzania różnych ofert nie mam pojęcia jaki system kominowy wybrać do swojego domu, który aktualnie jest podczas remontu. Nie mam przy sobie męża, bo ten zarabia w kanadzie na ten nasz remont, nie za bardzo mam jak się z nim skontaktować, bo wiecie różnica czasu.. Proszę napiszcie co sądzicie, doradźcie mi jakoś.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Systemy kominowe.

Post autor: Pipi »

Z tego, co się orientuję, to bardzo dobre i niezawodne systemy kominowe oferuje również firma Schiedel. Jest to tak naprawdę najnowocześniejszy producent systemów kominowych w Europie.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Systemy kominowe.

Post autor: pietrzak »

Polecam też zainteresować się taką opcją jak systemy kominowe. To bardzo dobre rozwiązanie, z tego co wiem, to systemy te są niezawodne. Zresztą polecam poczytać sobie o nich opinie w sieci, wiele osób jest naprawdę zadowolonych.
czosnekwrg
Posty: 96
Rejestracja: wt lis 26, 2019 2:25 pm

Re: Systemy kominowe.

Post autor: czosnekwrg »

Systemy kominowe należy jak najczęściej poddawać stosownej kontroli.
teddy88q
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 25, 2020 7:26 am

Re: Systemy kominowe.

Post autor: teddy88q »

A co możecie mi powiedzieć na temat technologii furanflex? Czy wkłady kominowe w tej technologii są ok? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Ponoć takie przewody mogą powstać w dowolnych długościach, kształtach, rozmiarach. Chciałabym coś więcej na ich temat się dowiedzieć...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrzewanie domu i mieszkania”