Rekuperacja w domu

Montaż wentylacji oraz klimatyzacji w budynku. Nowoczesne i ciekawe rozwiązania.
Mateusz79q
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 07, 2017 8:47 am

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Mateusz79q »

Rekuperacja bardzo się przydaje bowiem nie tylko dzięki niej pomieszczenia są prawidłowo wentylowane ale też odzyskiwane jest ciepło wiec ma to bardzo duży wpływ na ogrzewanie. Dzięki dobrej wentylacji nie pojawia się grzyb na ścianie. To bardzo istotne bo pleśń nie tylko nie wygląda dobrze ale też ma negatywny wpływ na zdrowie.
Marko33q
Posty: 72
Rejestracja: wt lut 18, 2020 9:45 am

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Marko33q »

Najważniejsze to podejść do tego tematu w racjonalny sposób. Jeśli chodzi o kwestie związane z powietrzem, to przez ogromne ilości smogu, ludzie mają problemy związane z oddychaniem i ogólnie zdrowiem.
Ruddzia
Posty: 83
Rejestracja: wt paź 08, 2019 5:15 am

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Ruddzia »

Jak widać rekuperacja przynosi sporo korzyści i mnie to osobiście przekonuje;) Wiem, że to znowu dodatkowe koszty, no ale tak to już jest jak się buduje dom, tego się nie uniknie. Warto sobie sprawdzić przy okazji montażu wentylacji specjalne węże przemysłowe. Proponują właśnie do takich celów węże wentylacyjne, z pomocą których zbudujecie specjalne kanały wentylacyjne.
Kama1q
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 30, 2019 11:33 am

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Kama1q »

Żeby pozbyć się wilgoci ze ściany, musisz wiedzieć skąd ta wilgoć się bierze - bo niestety to nie zawsze jest tak, że przyczyną jest kiepska wentylacja. Przyczyną może być poodciekanie woda podczas deszczu, źle wykonane ocieplenie, albo hydroizolacja fundamentów. Przyczyn może być bardzo wiele, dlatego warto skorzystać z pomocy firmy, która specjalizuje się w wykonywaniu ekspertyz budowlanych. Ważne żeby miała biegłego sądowego z zakresu mykologii i ochrony środowiska. Po wykonaniu badania, przedstawią ci jakie są techniczne przyczyny zawilgocenia ścian. Po takim badaniu będziesz już wiedział gdzie leży problem, a eksperci z firmy, przedstawią ci także najlepszy sposób na całkowite zlikwidowanie problemu.
Dwukropek1
Posty: 54
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 9:50 am

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Dwukropek1 »

To prawda, że przyczyny pojawiania się wilgoci w domu mogą być różne. Wydaje mi się jednak, że najczęściej problemem jest źle wykonana wentylacja, szczególnie w nowych domach. Moim zdaniem zamiast wentylacji grawitacyjnej lepiej zdecydować się na rekuperację. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła nie tylko sprawia, że w domu nie ma wilgoci ale też zapewnia dobrze "przewietrzenie" pomieszczeń a także znacznie obniża rachunki za ogrzewanie w sezonie grzewczym. Jak to dokładnie działa możecie dowiedzieć się ze strony firmy EcoComfort.
Marekbern7q
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 03, 2020 8:20 am

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Marekbern7q »

Nie należy tego lekceważyć
vikt00r
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 05, 2019 11:42 am

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: vikt00r »

Hejka,
spotykam się często z opiniami, że "rekuperacja się nie zwraca" - ale czy wszystko musi się zwracać? Z reguły ludzie nie liczą tego, iż w przypadku zamontowania rekuperacji - nie musimy mieć komina/kominów w domu - a to koszt dobrych kilku/kilkunastu tysięcy złotych - czyli liczą niezbyt 'prawdziwie'.
Ja mam dom szkieletowy i oczywiście rekuperację z odzyskiem ciepła - Ensy. Stawiam na jakość i bezawaryjność. Wolę dołożyć 'na start' trochę i mieć potem spokój i oszczędności, niż kupić byle co - i skazywać się na problemy.

Rekuperacja ensy ma oczywiście odzysk wilgoci, funkcje schładzania latem i dogrzewania zimą (bez grzałki!), jest bardzo cicha - mam urządzenie centralne w pomieszczeniu gospodarczym, które sąsiaduje z kuchnią - nic nie słychać jak normalnie chodzi, no chyba, że dam na wietrzenie 100% - to fakt, już jest to słyszalne. No i oprócz tego - dedykowana apka na telefon - intuicyjna i w pełni fukncjonalna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja wentylacji i klimatyzacji”