Rekuperacja w domu

Montaż wentylacji oraz klimatyzacji w budynku. Nowoczesne i ciekawe rozwiązania.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Rekuperacja w domu

Post autor: pietrzak »

Co sądzicie o takiej opcji jak rekuperacja w domu? Czytałam o tym trochę w internecie i główną zaletą jest oszczędność na ogrzewaniu zimą. Zastanawiam się nad tym, znalazłam już nawet firmę, która takie instalacje wykonuje. Wiecie coś o tym z własnego doświadczenia?
staszek1985staszek
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:23 pm

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: staszek1985staszek »

Rekuperacja czyli tzw wymiennik ciepła to nowoczesne rozwiązanie i na 100% pomocne.
madmax12
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 6:46 pm

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: madmax12 »

Rekuperacja dla domu to nie tylko oszczędności, to ogrzewanie i wentylacja w jednym. W województwie Podlaskim wentylacja to bardzo popularne rozwiązanie. Pozwala uniknąć np. zaparowanych okien, grzybów i pleśni, skraplania się wody, pęcznienia mebli i wielu innych przykrych niespodzianek. Ważne są również plusy które mają wpływ na świeże powietrze w pomieszczeniach oraz realny wpływ na zdrowie mieszkańców.
Postzunia
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 14, 2018 9:17 am

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Postzunia »

Ja wolę jednak skorzystać z opcji klimatyzacji w domu zwłaszcza w obecne upały.
bob28
Posty: 188
Rejestracja: pn sty 14, 2019 7:32 pm

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: bob28 »

Rekuperacja to dobry pomysł ale jeszcze lepszym jest połączenie tego systemu z pompą ciepła. Oczywiście trzeba dobrać odpowiedni model i tu z pomocą przychodzi hurtownia wentylacyjna, która ma w ofercie pompy ciepła i wiele innych produktów w tym kanały wentylacyjne które możesz wykorzystać podczas montażu rekuperatora. Na pewno warto zapoznać się z taką opcją jeśli chcesz obniżyć koszty ogrzewania.
Majka63q
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 29, 2019 1:42 pm

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Majka63q »

Nam zależało głównie na dobrej wentylacji bo zapewnia nam bezproblemowe, stałe dostawy czystego i świeżego powietrza. Taką instalację zamówiliśmy i przy okazji zamontowaliśmy centralny odkurzacz - idealne rozwiązanie.
DevStrykerq
Posty: 27
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 9:37 am

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: DevStrykerq »

Rekuperacja to bardzo dobry pomysł, warto o tym pomyśleć zwłaszcza budując nowy dom, bo wiadomo, że przeróbki więcej kosztują, ale nie ma rzeczy niemożliwych. To nie tylko kwestia oszczędności na cieple, ale przede wszystkim wymiana powietrza na świeże, a co za tym idzie dużo lepsza wersja wentylacji grawitacyjnej. Oprócz montażu jedynym kosztem później jest zakup czegoś takiego jak filtr do rekuperacji. Nie kosztuje to wiele, a to świetna opcja dla zdrowia i oszczędność na rachunkach za ogrzewanie.
Deb0raw
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 05, 2019 3:35 pm

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Deb0raw »

Świetna sprawa, jednak co mają zrobić ci, którzy mają stary dom i wprowadzenie takich rozwiązań jednak nie wchodzi w grę? Natrafiłam ostatnio na ciekawe informacje, że są rośliny oczyszczające powietrze. Są to specjalne kompozycje dobranych roślin, które oczyszczają powietrze i przeciwdziałają smogowi. Myślę, że jest to niezłe rozwiązanie i mamy połączenie pożytecznego z przyjemnym, bo nie ukrywajmy, że piękna kompozycja na pewno będzie też cieszyła nasze oczy.
Rudosq
Posty: 31
Rejestracja: pt maja 25, 2018 11:57 am

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Rudosq »

Korzystając w domu z klimatyzacji powinniśmy zadbać przede wszystkim o odpowiednią wilgotność powietrza. Klimatyzacja może bowiem je osuszać, co jest nie pożądane. Aby do tego nie doprowadzić, zdecydowałem się umieścić w moim mieszkaniu specjalne nawilżacze. Dzięki nim powietrze zawsze jest dobrze nawilżone i ma stałą wilgotność. Warto pamiętać, że zbyt suche powietrze może zawierać różne patogeny oraz szkodliwe substancje chemiczne, które są często odpowiedzialne za podrażnienia skóry, a także rozwój alergii.
Mona
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 28, 2020 8:26 pm

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Mona »

Ja mam nawilżacz firmy Stadler Form świetnie działa i lekko też obniża temperaturę swoją mgiełką
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja wentylacji i klimatyzacji”