Wentylacja

Montaż wentylacji oraz klimatyzacji w budynku. Nowoczesne i ciekawe rozwiązania.
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Wentylacja

Post autor: nina1990q »

Jestem na etapie budowy domu i zastanawiam się, co z kwestią wentylacji. Czy zainwestować w rekuperację? Co Wy na to?
sylwekkielceq
Posty: 56
Rejestracja: pt paź 05, 2018 12:54 pm

Re: Wentylacja

Post autor: sylwekkielceq »

Oczywiście, ze wentylacja to dobre rozwiązanie. W mojej opinii jest to doskonale rozwiązanie dla domów jak i firm. Jeżeli będziesz regularnie czyścił wentylacje to z cala pewnością posłuży Ci ona latami. Wiadomo, że przed montazem warto sprawdzić na czym polega badanie jakości powietrza, jak wygląda montaż wentylacji oraz jej konserwacja. My zdecydowaliśmy się na instalację wentylacji głównie ze względu na dzieci, ale decyzji nie żałujemy.
madmax12
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 6:46 pm

Re: Wentylacja

Post autor: madmax12 »

Wentylacja rekuperacyjna to jedna z najlepszych wentylacji dla domu. Otóż rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła pozwala w pełni kontrolować przepływ powietrza w twoim domu, zyski z odzyskania ciepła mogą wynosić nawet 92%. Wyszukując wentylacja warto poczytać też nieco o samej technologii, jest sprawdzona.
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: Wentylacja

Post autor: cedarq »

Masz rację. Myślę, że dość dokładnie wyjaśniłeś temat. Jest na rynku sporo firm, które pomogą w doborze odpowiednie sprzętu i wykonają taką instalację.
Olgira1q
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 07, 2019 6:20 pm

Re: Wentylacja

Post autor: Olgira1q »

Wentylacje mechaniczną, rekuperacje, bardzo często wykorzystuje się w nowoczesnym budownictwie. Dlatego też warto zainteresować się nad takimi rozwiązaniami. Przygotujcie się na takie rzeczy jeżeli budujecie dom, na pewno czeka was tu dużo trudnych decyzji.
Postzunia
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 14, 2018 9:17 am

Re: Wentylacja

Post autor: Postzunia »

Zamiast bawić się w wentylację lepszym rozwiązaniem będzie montaż klimatyzacji.
kierownikbudowy1
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 26, 2019 4:02 pm

Re: Wentylacja

Post autor: kierownikbudowy1 »

Jeśli chodzi o wentylację dla domu to śmiało polecam rekuperację, można pozbyć się problemów grzybów czy zaparowanych okien a oprócz tego zaoszczędzić na rachunkach.
jeca
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 11, 2020 6:27 pm

Re: Wentylacja

Post autor: jeca »

Ja brałem wentylację mechaniczna z klimatyzacja i wszystko fajnie działa od lat. Nie mam problemów z grzybem a cieszę się świeżym powietrzem w całym domu.
Lodołamaczq
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 24, 2019 7:52 am

Re: Wentylacja

Post autor: Lodołamaczq »

Ja mam wentylator ścienny nawiewny SMART-EC, który działa sprawnie i bez zarzutu już od lat. A cena nie byla zbyt wygórowana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja wentylacji i klimatyzacji”