zmiękczacz do wody

Instalacje wodociągowe wewnętrzne oraz zewnętrzne. Instalacje sanitarne oraz przyłącza kanalizacyjne.
rafcio007
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:26 pm

zmiękczacz do wody

Post autor: rafcio007 »

Czy założenie zmiękczacza do wody jest konieczne?? Czy moglibyście napisać jakiej firmy zmiękczacz macie, ilu osobową rodziną jesteście i co jaki czas dokupujecie sól ? Czy są firmy, które specjalizują się w analizie wody i na tej podstawie proponują gotowe rozwiązania ?
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: zmiękczacz do wody

Post autor: Pipi »

My ogólnie też mamy bardzo twardą wodę w mieszkaniu, ale radzimy sobie w ten sposób, że używamy dzbanka filtrującego. Taką przefiltrowaną wodę wlewamy dopiero do czajnika, i dzięki temu nie mamy problemu z osadzającym się w nim kamieniem. jest to rozwiązanie tanie i ekonomiczne, dlatego kupuje zamienniki filtrów do takiego dzbanka, a nie oryginały :)
teddy88q
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 25, 2020 7:26 am

Re: zmiękczacz do wody

Post autor: teddy88q »

Jeżeli woda jest dobrej jakości to nie trzeba nawet z nic z nią kombinować, wystarczy tylko przefiltrować. Czasami jednak okazuje się, że z wodą jest coś nie tak... Że jest ona smętna, jakaś zanieczyszczona. Badania potem wykazują, że jest nieodpowiednia do picia. Wtedy warto pamiętać o firmach, które przeprowadzają kompleksową dezynfekcję oraz oczyszczanie zbiorników oraz instalacji wodnych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje wodno-kanalizacyjne”