Trawnik z rolki czy z siewu

Dowiedź się więcej na temat projektowania ogrodów. Ciekawe aranżacje zieleni w Twoim ogrodzie. Porady oraz pomysły na ogród, taras, oczka wodne.
ismenaq
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:11 pm

Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: ismenaq »

:?: :?: :?:
Jaki sposób wybrać :?: Prawdą jest, ze trawnik z rolki stopniowo umiera i samoistnie żółknie? Orientowałam się trochę w cenach - do najtaańszych nie należy,a nie chciałabym wywalić pieniędzy w błoto. Dodam, ze nasz ogrod nalezy do tych mniejszych (nad czym zreszta ubolewam).
katralala
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 18, 2016 8:10 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: katralala »

My mamy z rolki. Samoistnie umiera? Samoistnie żołknie? Nic takiego nie miało u nas miejsca. I całe szczęście - bo bym się chyba zapłakała :).
Ogród to dla mnie coś więcej niż trwanik, krzewy i kwiaty. Trawnik jest piękny, a minęło już kilka dobrych lat:). Fakt faktem, że pielęgnacją zajmuje się ogrodnik, ale odwiedza nas raptem 2-3 razy do roku. Ja osobiście polecam bo jest piękny. Inwestycja niestety jest dość duża, ale warta każdej złotówki:)
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: nina1990q »

Trawnik to jedna kwestia, a co z dekoracjami ogrodowymi? Stawiacie raczej tylko na rośliny czy też na inne elementy? Mi bardzo spodobały się ostatnio sztuczne skały i zastanawiam się nad zainstalowaniem takich skał u siebie w ogrodzie. Efekt może być bardzo ciekawy.
morgo
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 30, 2018 5:06 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: morgo »

Prawda jest taka, że o każdy trawnik należy odpowiednio dbać . Przede wszystkim ważne jest to, aby wybrać dobrej jakości kosiarkę, ale nie przepłacić. Dobry sprzęt wcale nie musi być drogi.
Mateusz79q
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 07, 2017 8:47 am

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: Mateusz79q »

Prawda jest taka, ze o trawnik, czy to z rolki czy zwykły - trzeba po prostu dbać. Samo podlewanie czy koszenie raz na jakiś czas - nie rozwiazuje totalnie sprawy. Dobrze jest robić wertykulacje co jakiś czas - dzięki czemu trawa będzie lepiej rosnąc.
sarek11
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 27, 2019 1:31 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: sarek11 »

Nie ma większej różnicy. Trawa musi mieć warunki do tego, żeby rosnąć i wyglądać dobrze. Zarówno ta z rolki, jak i siana będzie słabo rosła, jeżeli nie będzie dobrych warunków.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: Pipi »

Jeśli zależy Wam na tym, aby Wasz trawnik naprawdę dobrze się prezentował - tak, abyście mogli się nim chwalić, to warto używać do niego jakiś dobrych nawozów. ;)
agrafka11q
Posty: 59
Rejestracja: sob mar 02, 2019 10:03 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: agrafka11q »

U nas trawnik z rolki okazał się świetnym rozwiązaniem. Gardenon z Suwałk się tym zajmował. Przy nie za dużej powierzchni jest to jak najbardziej opłacalne i efekt jest praktycznie od razu. Uwinęli się szybciutko, bo w dwa dni. Spokój potem do samej jesieni, żadnych oprysków nie wymagał i wyglądał perfekcyjnie cały czas.
Michał64Wrocq
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 03, 2019 5:20 am

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: Michał64Wrocq »

Ja jestem z tych niecierpliwych i u siebie w domu zrobiłem trawnik z rolki. Trawa z rolki to gwarancja natychmiastowego efektu i z takiej rolki trawka jest soczysta, równa i trwała.
Marek89q
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 3:54 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: Marek89q »

U mnie w ogródku mam trawnik z siewu i nie mogę narzekać. Co prawda na początku trzeba troszkę poczekać aż trawa wyrośnie, ale potem przy odpowiedniej pielęgnacji, możesz cieszyć się pięknym trawnik przez cały letni okres. U mnie ogród jaki i trawnik zakładała firma ogrodnicza Ponadczasowe Ogrody. Obecnie także zajmuje się pielęgnacją ogrody i trawnika. Firma oferuje zakładanie trawnika zarówno z rolki jak i z siewu. Projektując mój ogród od razu doradzili mi, że przy moim niedużym ogrodzie lepszy będzie trawnik z siewu.
Najlepiej jeżeli poradzisz się jakiejś firmy ogrodniczej/ogrodnika jaki trawnik będzie u Ciebie lepszy. Najlepiej jakby przedstawił Ci wady i zalety każdego z trawników. Będziesz wtedy miał czarno na białym co będzie u Ciebie lepsze!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie ogrodów”