Nawóz

Dowiedź się więcej na temat projektowania ogrodów. Ciekawe aranżacje zieleni w Twoim ogrodzie. Porady oraz pomysły na ogród, taras, oczka wodne.
Marysia_89q
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 14, 2019 3:21 pm

Nawóz

Post autor: Marysia_89q »

Cześć,

Od niedawna sama zajmuję się ogrodem, ponieważ moja mama ma coraz mniej siły.
Chciałabym go troszkę ożywić i posadzić iglaki. Jaki nawóz się do nich najlepiej nada? :)
Magda77q
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 23, 2019 6:43 am

Re: Nawóz

Post autor: Magda77q »

Hej,

Wg mnie najlepszy nawóz do iglaków znajdziesz na stronie firmy agrecol.
Ja sama kupowałam go rok temu i sprawdził się u mnie świetnie.
Poza iglakami pomyśl też może o jakichś ładnych kwiatach, które nie wymagają wiele pielęgnacji
anitka
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:39 pm

Re: Nawóz

Post autor: anitka »

Nie przepadam za nawozami syntetycznymi, znane i cenione są nawozy z biomasy, wykonywane są w technologii higienizacji i granulacji biomasy z przemysłu rolno – spożywczego i odwodnionego osadu, więc nie ma tutaj mowy o czymś "sztucznym" . Raczej właśnie takie powinno się wykorzystywać w uprawach
paulaq
Posty: 77
Rejestracja: wt maja 15, 2018 7:22 pm

Re: Nawóz

Post autor: paulaq »

Ogród to dla mnie, przede wszystkim, miejsce odpoczynku. Dlatego dam o to, aby kwiaty i trawnik były w dobrym stanie. Ale tutaj macie rację - bez nawozu ani rusz.
madmax12
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 6:46 pm

Re: Nawóz

Post autor: madmax12 »

Jak wiemy nawozy czy środki ochrony roślin używane są np. w celu ochrony roślin przed szkodnikami które co roku powodują duże starty w rolnictwie. Produkcja chemiczna środków ochrony roślin często wymaga używania takich substancji jak chlorek cynku, jego produkcją oraz dostawą do producentów nawozów zajmują się firmy takie jak Recynk, warto sprawdzić do czego jeszcze używany jest chlorek cynku, stanowi on składową wielu produktów i procesów w gospodarce.
Akryllq
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 20, 2019 7:10 am

Re: Nawóz

Post autor: Akryllq »

Akurat z posadzeniem iglaków nie ma żadnego problemu. Podobnie z ich wymaganiami z uwagi na to, ze wiele iglaków sprzedawanych w szkółkach nie ma jakichś specjalnych wymagań glebowych. Najlepiej po prostu będzie jeśli wybierzesz się do szkółki i na miejscu wyjaśnisz im jaka masz glebę. Powinni doradzić Ci rośliny. Poczytaj sobie również o tempie rozrostu. Lepiej jest na pewno wybrać rośliny, które nie mają aż takiego dużego tempa rośnięcia jeśli nie chcesz męczyć się potem z intensywnym przycinaniem.

Nawozów jest bardzo wiele, powinno się je dobierać pod katem gatunku iglaka.
aggatusaq
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 20, 2019 7:38 am

Re: Nawóz

Post autor: aggatusaq »

najwięcej to mi schodzi nawozu do trawy, kupuję zawsze fructus, najlepszy, trawa jest po nim soczyście zielona i ładnie rośnie, dzięki regularnemu nawożeniu mam gęsty trawnik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie ogrodów”