Ogród od 0

Dowiedź się więcej na temat projektowania ogrodów. Ciekawe aranżacje zieleni w Twoim ogrodzie. Porady oraz pomysły na ogród, taras, oczka wodne.
heniutek
Posty: 81
Rejestracja: ndz cze 03, 2018 6:44 pm

Ogród od 0

Post autor: heniutek »

Jak to wygląda faktycznie z robieniem ogrodów od 0? Faktycznie jest to dosyć skomplikowane ? Chce mieć nowoczesny ogród, którym każdy się będzie zachwycał. Do zaaranżowania jest ponad 700 metrów, więc potencjał jest całkiem spory.
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Ogród od 0

Post autor: mpire »

A co myślicie o założeniu w ogrodzie pergoli metalowej? Bo sąsiad niedawno sobie zamówił taką konstrukcję i mi się spodobała.
Marecki12q
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 25, 2019 7:14 pm

Re: Ogród od 0

Post autor: Marecki12q »

heniutek. Powiem Ci tak. Jeżeli nigdy tego nie robiłem albo się na tym nie znasz. TO NIE RÓB TEGO SAM:D Wydaje się to okropnie łatwe ale oj bardzo tak nie jest. Roboty co nie miara plus na bank popełnisz błędy i później będziesz musiał to zmieniać. strata czasu i pieniędzy.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Ogród od 0

Post autor: Pipi »

Możesz posadzić najróżniejszych roślin, poczynając od krzewów owocowych, poprzez drzewa liściaste i iglaste, aż po trawy ozdobne i kwiaty. ;)
agrafka11q
Posty: 59
Rejestracja: sob mar 02, 2019 10:03 pm

Re: Ogród od 0

Post autor: agrafka11q »

Jeśli od 0 to pracy trzeba będzie trochę włożyć, żeby taki ogród stworzyć. Ale za to potem jaka satysfakcja jak już wszystko będzie zrobione. Można też skorzystać z usług profesjonalnej firmy, to już jak kto woli. Ja mam już to wszystko za sobą, pięknie wszystko wyszło.
Mannia1q
Posty: 116
Rejestracja: wt paź 29, 2019 6:19 am

Re: Ogród od 0

Post autor: Mannia1q »

Pamiętaj, iż zasadzone drzewa potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.
mczay
Posty: 81
Rejestracja: pn maja 14, 2018 9:39 am

Re: Ogród od 0

Post autor: mczay »

Nie jest łatwo stworzyć urokliwy ogród, mi zajęło to dobrych kilka lat, zanim wszystko wyrosło, zanim dopasowałam wszystkie meble i dodatki do roślin i krzewów, odpowiednio wszystko oświetliłam.
Ruddzia
Posty: 83
Rejestracja: wt paź 08, 2019 5:15 am

Re: Ogród od 0

Post autor: Ruddzia »

Jak zaczynacie od zera to na pewno jedną z podstawowych rzeczy będzie odpowiednie ogrodzenie. Macie już te może wybrane?
Iwonamaleksq
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 15, 2019 12:27 pm

Re: Ogród od 0

Post autor: Iwonamaleksq »

Będzie tu czekać was dużo pracy na pewno, ale dla mnie to była sama przyjemność;) Prace ogrodowe to fajna sprawa, choć można się tu oczywiście bardzo napracować.
octavia
Posty: 62
Rejestracja: czw sie 22, 2019 6:14 pm

Re: Ogród od 0

Post autor: octavia »

Grunt to dobrze wszystko sobie rozplanować. Gdzie jakie rośliny posadzimy, co chcemy mieć z dodatków w swoim ogrodzie.
Ostatnio zmieniony śr mar 25, 2020 3:36 pm przez octavia, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie ogrodów”