Ogród od 0

Dowiedź się więcej na temat projektowania ogrodów. Ciekawe aranżacje zieleni w Twoim ogrodzie. Porady oraz pomysły na ogród, taras, oczka wodne.
loraaq
Posty: 34
Rejestracja: czw sty 16, 2020 4:54 am

Re: Ogród od 0

Post autor: loraaq »

Zrobienie własnego ogrodu od zera to bardzo ciężka praca, ale na pewno efekt cieszy jeszcze bardziej. Ja u siebie w ogrodzie rok temu zdecydowałam się na budowę oczka wodnego.
Szymek92
Posty: 56
Rejestracja: czw sie 01, 2019 1:26 pm

Re: Ogród od 0

Post autor: Szymek92 »

Witam, zależy mi na tym,aby miec ogród marzeń. Niedawno kupiłem działkę poza miastem. Teraz zależy mi na zakupie sprzętów,które pomogą mi doprowadzić działkę do ładu.
KasiaSq
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 09, 2018 4:12 pm

Re: Ogród od 0

Post autor: KasiaSq »

Jeśli planujesz wykonać ogród, to będziesz potrzebował wiele rzeczy. Zarówno jeśli chodzi o rośliny, jak i nawozy, sprzęt, i inne akcesoria.
agrafka11q
Posty: 59
Rejestracja: sob mar 02, 2019 10:03 pm

Re: Ogród od 0

Post autor: agrafka11q »

Generalnie do ogrodu to co rusz jest coś potrzebne, a tym bardziej jak się taki dopiero urządza od podstaw.
Gonzoq
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 26, 2019 9:11 am

Re: Ogród od 0

Post autor: Gonzoq »

Ja mój ogród zakładałem od zera i to samodzielnie. Sam zrobiłem sobie projekt, sam wszystko sadziłem, i sam o wszystko dbam. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Trzeba mieć tylko czas i chęci. No i sprawdzony sklep, gdzie się wszystko do ogrodu kupi. Ja najlepiej lubię kupować online - bo oszczędzam czas i nerwy (nie lubię chodzić po sklepach).
Roro
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 28, 2020 11:20 am

Re: Ogród od 0

Post autor: Roro »

Krok po kroku i powoli dasz radę. Pooglądaj sobie jakieś tutoriale w internecie i na pewno dasz radę :) Jak będziesz poszukiwał sprawdzonych produktów - krzewy, trawa itp. to sprawdź ofertę sklepu Ogród Śląski, ja zamawiałem u nich już kilkukrotnie - krzewy owocowe, trawę. Mają niskie ceny i zawsze duży wybór. Poza tym ich trawa rośnie teraz jak szalona - ma ładny soczysty kolor i jest gęsta. No i dostawy są zawsze na czas. A w razie wątpliwości, śmiało ich pytaj, pomogą ci wybrać najkorzystniejszą opcję.
vikt00r
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 05, 2019 11:42 am

Re: Ogród od 0

Post autor: vikt00r »

Urządzanie ogrodu od zera to spore wyzwanie. Znam ten problem, bo sam dopiero zaczynam ogarniać działke po zakończeniu budowy wiec naprawde jest co robić. Niedawno kupiłem kosę spalinową z ryobi zeby powycinać krzaki. Nożycami też by sie dało ale po co się męczyć. Kosą raz dwa i po problemie.
Moto
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 03, 2020 12:51 pm

Re: Ogród od 0

Post autor: Moto »

Myślę, że nie da się stworzyć ogrodu, którym każdy się zachwyca, ponieważ mamy inne gusta :) Na pewno jednak są uniwersalne rozwiązania, które pomogą ci stworzyć twój wymarzony kawałek zieleni. :)
myszymon
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 24, 2021 10:55 pm

Re: Ogród od 0

Post autor: myszymon »

Mój ogród jest zaaranżowany przeze mnie od samego zarania, a może zaorania. W miejscu, w którym kiedyś rosły chwasty, teraz można podziwiać piękne kwiaty i inne rośliny liściaste.
Szymek93q
Posty: 43
Rejestracja: śr gru 30, 2020 9:30 am

Re: Ogród od 0

Post autor: Szymek93q »

zacznij od zakupu najpotrzebniejszych rzeczy, które na pewno Ci się przydadzą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie ogrodów”