Sprzęt budowlany

Jak założyć firmę ogólnobudowlaną czy remontową ? Od czego zacząć ? Jak prowadzić ?
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Sprzęt budowlany

Post autor: Pala »

Cześć,

Od kilkunastu lat prowadzę własną firmę budowlaną. W ostatnim czasie doszło mi sporo nowych zleceń, przez co nie tylko muszę zatrudnić nowych pracowników, ale także dokupić trochę sprzętu. Chciałbym również, rozszerzyć zakres swoich usług o coś więcej niż tylko kwestie remontowo-budowlane. Mam tu na myśli np. osuszanie budynków czy też terenów. Obecnie zastanawiam się nad zainwestowaniem w sprzęt Husqvarna. Do tej pory Husqvarna kojarzyła mi się głównie z obróbką drewna itp. ale zauważyłem, że sporo firm pracuje na tym sprzęcie. Z opinii które wyczytałem wynika, że jest on wysokiej jakości, wytrzymały na ciężkie warunki panujące na budowach, ale przede wszystkim bardzo łatwy w transporcie. Czy ktoś z was miał okazję pracować na tym sprzęcie i jest w stanie napisać jak zachowuje się w praktyce? Dodatkowo, jeżeli macie jakieś dobre maszyny do osuszania budynków i gruntów, to również chętnie zapoznam się z taką ofertą.
Mannnasq
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:43 am

Re: Sprzęt

Post autor: Mannnasq »

Cóż, ja osobiście mam bardzo dobre doświadczenia ze sprzętem zakupionym u Husqvarny. Korzystam głównie z ich wiertnic – w hydraulice, gdzie robiłem przez ostatnie parę lat, dość często jednak zdarza się, że trzeba trochę w betonie albo cegle powiercić i w ogółem zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do tego, by zawsze był pod ręką. Od razu postanowiłem przy tym kupić coś porządnego, co trochę mi posłuży – i zdecydowałem się na koronowe wiertnice elektryczne ze statywem. Jak pisałem, mam bardzo doświadczenia związane z ich eksploatacją, sprawdzają się wyśmienicie. Od znajomych pracujących w nieco innych branżach, acz również korzystających ze sprzętu tej firmy, dość dobre opinie słyszałem na temat ich narzędzi diamentowych – sam tego potwierdzić nie mogę, ale jeżeli ich jakość jest choć w części tak wysoka, jak tej wiertnicy, to śmiało można brać w ciemno.
Rychu68
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:47 am

Re: Sprzęt

Post autor: Rychu68 »

Pomyśl może o firmach, które wypożyczają większy sprzęty np. wypożyczając mini żurawie z Glasslift - nie zamrażając tym pieniędzy w rzadziej używany sprzęt. 8-)
magisterq
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 28, 2019 8:53 pm

Re: Sprzęt

Post autor: magisterq »

A sprzet do zadan ciezkich taki jak podnosniki spalinowe?
coachcarterq
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 06, 2019 4:53 pm

Re: Sprzęt

Post autor: coachcarterq »

Prowadzać własną firmę w dzisiejszych trzeba postawić na jakość usług. To pozwoli nam się wyróżnić na tle konkurencji która tez stara się o zdobycie potencjalnego klienta. Najlepsza reklamę mogą zrobić właśnie oni, przekazując informacje kolejnym osobom. Ze sprzętem ciężkim to jest często tak, ze mniej znani producenci oferują dość słabe wsparcie w razie awarii. a przecież doskonale wiadomo ze za opóźnienie w realizacji zlecenia możemy niepotrzebnie zapłacić odszkodowanie, które równie dobrze mogłoby pójść na rozwój firmy. Producenci tacy jak JLG oferują natomiast wsparcie w ciągu 24 godzin ze wszystkimi potrzebnymi częściami. Nawet najlepsze maszyny mogą ulec awarii jednak serwis tutaj będzie odgrywał kluczowa role. Podnośniki spalinowe mogą się przydać w miejscach trudnodostepnych dlatego weź pod uwagę jak długo będą pracowały na jednym zalaniu. Przejrzyj sobie ofertę firmy o której wspomniałem to z pewnością znajdziesz coś interesującego. Pozdrawiam
staszek1985staszek
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:23 pm

Re: Sprzęt

Post autor: staszek1985staszek »

Jeżeli maszyny typu podnośniki do prac na wysokościach to polecam zapoznać się z ofertą firmy www.ramirent.pl. Firma oferuję szeroki wybór urządzeń i maszyn budowlanych.
Mateusz25q
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 23, 2019 8:57 pm

Re: Sprzęt

Post autor: Mateusz25q »

Znam ta firmę dzwigi-rybacki i również jakiś czas temu ich wołałem ale do przycinki koron drzew bo już nachodziły na siebie. Firma jest bardzo terminowa i oferuję bardzo dobre ceny.
mczay
Posty: 81
Rejestracja: pn maja 14, 2018 9:39 am

Re: Sprzęt

Post autor: mczay »

Sprzęt i dobre materiały są ważne tak samo jak i dobry pracownik. My początkowo tylko budowaliśmy ale zaczęliśmy też w remontówce działać.
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: Sprzęt

Post autor: cedarq »

Jeśli sprzęt budowlany jest potrzebny tylko na chwilę to lepiej go wynająć niż kupować. Są specjalistyczne firmy, które taki wynajem oferują.
Michał64Wrocq
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 03, 2019 5:20 am

Re: Sprzęt

Post autor: Michał64Wrocq »

Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję urządzenia jak suwnice, wciągniki, przenośniki taśmowe, przekładnie zębate to polcam skontaktować się z profesjonalistami z firmy Zetech. Firma feruję również szeroki asortyment części zamiennych jak również oferuję naprawy takich urządzeń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własna firma”