Rolnictwo, jako biznes

Dyskusje na różne tematy, nie koniecznie budowlane.
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: nina1990q »

Każdy biznes jest dobry tylko trzeba mieć o nim chociaż podstawowe pojęcie. Jeśli chodzi o rolnictwo to pamiętajcie także o odpowiednim zwalczaniu chwastów. Poczytajcie o preparacie Axial 50: https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/axial-50-ec. Myślę, że przyda się Wam.
Mona
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 28, 2020 8:26 pm

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: Mona »

Jeśli już rolnictwo traktujemy jako wybór i chcemy je prowadzić profesjonalnie to często y o automatyzacji procesów oraz o tym jak zmniejszyć straty a zwiększyć zyski. Często niedoceniamy i nie kupujemy profesjonalnego zabezpieczenia na pryzmy, a robimy to chałupniczo. ja mogę podrzucić link do firmy, która posiada w swojej ofercie worki obciążeniowe- http://agrotech-junoszyn.pl/bock-silosysteme/worki-silosowe-silosack/. Nie są drogie, a pomagają zapewnić ochronę
URELKOWSKI
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 23, 2020 5:11 pm

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: URELKOWSKI »

No nie wiem czy to jest dobry pomysł.
Marianna
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 28, 2020 10:15 am

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: Marianna »

Rolnictwo czy produkcja żywności, acz jedno drugiego nie wyklucza, wszystko się z utrzymaniem określonych zasad. Tak jak w przypadku pomieszczenia typu clean room, o którym przeczytałam interesujący i rzeczowo napisany artykuł na stronie http://technologia-zywnosci.pl/pomieszczenia-typu-clean-room/ .
roberttrep
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 11:05 pm

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: roberttrep »

Może brzmi to dosyć abstrakcyjnie, ale przy dysponowaniu odpowiednimi terenami uprawnymi i automatyzacji wielu procesów, staje się to przedsięwzięciem biznesowym. Jeśli jest ono zarejestrowane, to odprowadzamy z tej działalności podatek dokładnie tak samo jak przedsiębiorcy, tyle że oni cit 8 https://cit-8.pl/ a rolnicy dla pracowników w charakterze fizycznym.
Szymek93q
Posty: 43
Rejestracja: śr gru 30, 2020 9:30 am

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: Szymek93q »

witam, mam pytanie odnośnie zatrudniania dla osób z za wschodniej granicy, czy potrzebuje jakieś dodatkowe uprawnienia z tym związane? znacie może firmę https://atlaswork.pl/blog.php która się tym zajmuje ?
fiuczer
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 18, 2020 11:27 am

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: fiuczer »

Moim zdaniem, rolnictwo może być naprawdę dobrym biznesem, pod warunkiem, że ktoś się na tym zna. Ja bardzo często zaglądam na stronę forum Agrofoto, ponieważ tam można przeczytać naprawdę wiele ciekawych związanych z tą tematyką. Polecam wam tam zerknąć, jeżeli jeszcze nie znacie tego miejsca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”