Remont domu. Rozterki.

Dział poświęconym ogólnej tematyce budowlanej. Cenniki materiałów i ich jakość. Technologie budowy.
smile
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 18, 2016 12:35 pm

Remont domu. Rozterki.

Post autor: smile »

Cześć :)

Swoje pytanie kieruję do tych bardziej obytych w temacie. Rodzice sprezentowali mi i chłopakowi dość wiekowy dom. Zamierzamy tam zamieszkać na jakieś 5 lat. Po tych 5 latach chcemy kupić własne mieszkanie, a dom wynająć. Jednak żeby w tym domu zamieszkać musimy wcześniej przeprowadzić remont. Nie mamy niewiadomo jakich pieniędzy. Dysponujemy kwotą 15.000 zł. Stąd moje pytanie : na czym można przyoszczędzić, a co można sobie darować??
Zadra118
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 30, 2017 4:59 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: Zadra118 »

Oszczędzaj na robociźnie w podłogach i ścianach - podłogi nie zepsują a ściany zrobisz sam, za to kuchnie rób najlepiej jak możesz, tak samo kibel
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: Pala »

Dokładnie, najwięcej jesteś w stanie zaoszczędzić na robociźnie. Oczywiście nie wszystko zrobicie sami, ale myślę, że np. malowanie ścian jesteście bez problemu wykonać sami. Wystarczy trochę praktycznej wiedzy i na pewno będziecie zadowoleni z efektu. Jeżeli dobrze przygotujecie się – materiałowo i merytorycznie, to zaoszczędzicie również na materiałach, bo będą mniejsze odpady lub mniejsze zużycie, jak w przypadku malowania.
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: nina1990q »

Dlatego, żeby ominąć te wszystkie problemy związane z remontem , to dobrze jest zatrudnić do tego jakąś dobrą ekipę remontową która tym wszystkim zajmie się za Ciebie.
Goja
Posty: 118
Rejestracja: pt cze 29, 2018 2:59 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: Goja »

Część rzeczy w domu można wykonać samemu, ale na przykład wymiana pieca w starym domu to zapewne konieczność, do tego musicie już wziąć firmę.
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: mpire »

Czy już wiesz, w jaki sposób zaaranżujesz przestrzeń mieszkania? Jeśli nie, rozważ skorzystanie z pomocy profesjonalnego architekta wnętrz. Ci, zdają sobie sprawę z tego, jak niezwykle istotna dekoracja wnętrz i z pewnością wybiorą produkty, które nadadzą wnętrzu Twojego mieszkania odpowiedniego charakteru...
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: pietrzak »

Pamiętaj o tym, że po remoncie też trzeba będzie posprzątać, wywieźć gruz i śmieci. To też jest jakiś wydatek i trzeba się z nim liczyć. Najlepiej wynająć firmę, która specjalizuje się w takich kwestiach.
kania2
Posty: 58
Rejestracja: ndz sie 05, 2018 7:12 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: kania2 »

Niedawno postanowiliśmy że w naszym mieszkaniu zamontujemy kominek, strasznie jesteśmy zadowoleni z tego pomysłu i polecamy serdecznie.
Hogenq
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 22, 2018 8:17 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: Hogenq »

Witam,
Porównuj ceny materiałów, licz i kalkuluj. Te dobre jakościowo nie zawsze muszą oznaczać drogie. Niestety różnie to bywa, dlatego też warto trochę samemu poczytać o technologiach i nowinkach. Dobrym pomysłem w zakresie poszerzenia własnej wiedzy mogą być porady eksperckie, które znajdziesz nie tylko na forach stricte budowlano - remontowych, co w sklepach internetowych z branży budowlanej. Aby przyciągnąć uwagę klientów, częstą praktyką sprzedawców jest zamieszczanie na swoich e-sklepach blogów, artykułów, czy porad fachowców. Dodatkowo wiele z tych firm udostępnia formularze kontaktowe i umożliwia zapytania o produkty, czy inne sprawy.
Benkq
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 06, 2018 7:45 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: Benkq »

O tak! Kominek to dobra opcja, równie dobra co system wentylacji. My jesteśmy bardzo zadowoleni. Możemy się cieszyć dobrej jakości powietrzem w każdym pomieszczeniu. Korzystamy na tym wszyscy, a zwłaszcza dzieci. Warto wcześniej sprawdzić na czym polega czyszczenie wentylacji. U nas firma, która zajęła się montażem również zajmuje się konserwacją. Kiedyś tak nie zwracałem uwagi na to czym oddycham, ale odkąd mówi się co raz to więcej o smogu to miało to dla mnie znaczenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymiana doświadczeń”