Jak ochronić się przed włamaniem ??

Dział poświęconym ogólnej tematyce budowlanej. Cenniki materiałów i ich jakość. Technologie budowy.
kamillq
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 03, 2018 10:40 am

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: kamillq »

Rzeczywiście rolety zewnętrze, to bardzo ważna kwestia. Ciekawym rozwiązaniem są takie z ruchomymi lamelami - są funkcjonalne, to żaluzje fasadowe i rolety antywłamaniowe w jednym. Co więcej one zapewniają prywatność, ale jednocześnie można zachować dostęp do światła dziennego.
morgo
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 30, 2018 5:06 pm

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: morgo »

Roleta zewnętrza antywłamaniowa, to podstawa. Warto skusić się właśnie na takie rozwiązanie. Nie tylko można w ten sposób zabezpieczyć się przed złodziejami, ale również można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Poczytajcie sobie o marce Roletex. Jeśli jesteście z okolic Krakowa, to tylko u nich warto kupować.
mikosaq
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:40 pm

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: mikosaq »

Przede wszystkim zmieniliśmy u siebie drzwi na masywniejsze, z siłownikiem, które ciężko się otwierają i robią przy tym trochę hałasu. Do tego grube szyby w oknach, kratki w oknach do piwnicy i ustawiliśmy dość sporo szklanych przedmiotów przy oknach, w razie czego narobią hałas, gdy ktoś spróbuje wejść przez okno. Zastanawialiśmy się nad monitoringiem oraz systemem antywłamaniowym, ale stwierdziliśmy, że u nas się to nie opłaca.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: pietrzak »

Rolety zewnętrzne to naprawdę dobre rozwiązanie. Ciężko je podnieś z zewnątrz - są ciężkie, hałasują. Uważam, że roleta zewnętrzna to bardzo dobre rozwiązanie jeśli chcecie ochronić się przed włamaniem.
pavlo12
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 29, 2019 11:18 am

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: pavlo12 »

Wiecie może czy szyby zespolone są również antywłamaniowe?
kaszek1q
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 07, 2018 3:05 pm

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: kaszek1q »

My właśnie jesteśmy z żoną na etapie budowy domu i też chcemy odpowiednio zabezpieczyć dom. Na pewno chcemy zakupić kamery do monitoringu. Cena za zestaw 4 kamer to ok 600zł.
Marikaq
Posty: 47
Rejestracja: pt lut 01, 2019 8:38 am

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: Marikaq »

Dokładnie jak tu ktoś wspomniał już, jest coś takiego jak drzwi antywłamaniowe.
limoko
Posty: 75
Rejestracja: wt paź 09, 2018 1:50 pm

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: limoko »

Trzeba dobre antywłamaniowe okna zakupić. Ja jak robiłem remont domu to zainwestowałem w nie. Mam nadzieje, że zdadzą egzamin i zabezpieczą dom przed włamywaczem.
Majka63q
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 29, 2019 1:42 pm

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: Majka63q »

Ochrona domu to przede wszystkim dobre drzwi antywłamaniowe, rolety antywłamaniowe....może jakiś alarm. Jednak jak to się mówi, dla chcącego nic trudnego. Dlatego ja zaopatrzyłam się w sejf domowy i jak gdzieś wyjeżdżam to zawsze wkładam do sejfu wszystko to co mam w domu najcenniejszego ( laptopy, złoto, cyfrówki,dokumenty).
loca89
Posty: 115
Rejestracja: pt lut 01, 2019 10:59 am

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: loca89 »

Ja słyszałam, że świetnie sprawdzają się przykładowo też rolety zewnętrzne. Wiele osób sobie chwali takie rolety i twierdzi, że mając je czuje się bezpieczniej. No i oczywiście już sam fakt, że takie rolety są naprawdę mocne i funkcjonalne. Nawet dzień promienny, możemy zamienić na noc w domu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymiana doświadczeń”