Kupno czy budowa domu?

Dział poświęconym ogólnej tematyce budowlanej. Cenniki materiałów i ich jakość. Technologie budowy.
leszek87
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 1:00 pm

Kupno czy budowa domu?

Post autor: leszek87 »

Witam, nazywam się Leszek i od pewnego czasu myślę o przeprowadzce na przedmieścia, mamy z żoną uzbierana już pewna sumkę pieniędzy jednak nie wiemy czy kupić dom czy go wybudować. I tak szukam odpowiedzi na to pytanie w internecie i zdania są podzielone i dalej nie jestem przekonany co do kupna, chyba jednak wolałbym wybudować. Czy mógłby ktoś doradzić? Pozdrawiam Leszek
olgalis
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 07, 2020 1:03 pm

Re: Kupno czy budowa domu?

Post autor: olgalis »

Jesli zdecydujecie się na budowę, sami będziecie mogli zaplanować rozmieszczenie i układ pomieszczeń.
olakowal
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 23, 2020 7:58 am

Re: Kupno czy budowa domu?

Post autor: olakowal »

Zgadzam się, budując dom można samemu zaplanować układ pomieszczeń.
madmax12
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 6:46 pm

Re: Kupno czy budowa domu?

Post autor: madmax12 »

Ciekawą alternatywą dla domu może być apartament, to spore po aż 140 metrowe i piętrowe mieszkania.
biznesowy12q
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 12, 2020 4:47 pm

Re: Kupno czy budowa domu?

Post autor: biznesowy12q »

Moim zdaniem kupno jest dużo wygodniejszą opcją, a układ pomieszczeń to kwestia przeszukania kilku ofert. Nie musisz się niczym tak naprawdę przejmować, po prostu płacisz za gotowe mieszkanie, a jednak przy budowie trzeba trochę pokombinować i wydaje mi się, że koszta idą w górę bo jakiś architekt, który zrobi ci plan, ekipa budowlana, materiały no i mogą zdarzyć się nieprzewidziane problemy.
sandra45q
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 04, 2018 7:20 pm

Re: Kupno czy budowa domu?

Post autor: sandra45q »

Ja z mężem zdecydowaliśmy się na budowę. Chcieliśmy, by wszystko było dostosowane do naszych potrzeb. Pochłonęło to jednak sporo czasu i pracy.
Niezwykle ważną rzeczą był dobór odpowiedniego zaplecza budowlanego.
Ferdynand5421
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 07, 2021 11:42 am

Re: Kupno czy budowa domu?

Post autor: Ferdynand5421 »

Wydaje mi się, że budowa jest o wiele lepsza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymiana doświadczeń”