O tym jak zagospodorować taras

Dowiedź się więcej na temat projektowania ogrodów. Ciekawe aranżacje zieleni w Twoim ogrodzie. Porady oraz pomysły na ogród, taras, oczka wodne.
mczay
Posty: 81
Rejestracja: pn maja 14, 2018 9:39 am

Re: O tym jak zagospodorować taras

Post autor: mczay »

Chcę zamontować na swoim tarasie zadaszenie, podobają mi się takie składane, aby w razie czego można było się np poopalać. Ma ktoś u siebie?
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: O tym jak zagospodorować taras

Post autor: cedarq »

Myślę, że wyposażenie tarasu warto dobrze przemyśleć. Jako podstawę obrałabym wygodne ławki tudzież inne siedziska. A zieleń posadziłabym w odpowiednich do tego donicach. Teraz nie ma problemu z zakupem tego typu asortymentu.
Mannnasq
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:43 am

Re: O tym jak zagospodorować taras

Post autor: Mannnasq »

vayolette pisze:Czy byłby ktoś tak uprzejmy podzielić się zdjęciem swojego tarasu? Szukam inspiracji ;). Czym wyłożone są wasze tarasy? Kaflami, kamieniem, a może drewnem? Jakie meble tarasowe polecacie? Czy opłaca inwestować się w kanapy? Ostatnio w OBI widziałam piękne.


Zależy mi na tym żeby nasz taras był przytulny. Latem i wiosną ma stanowić serce domu.
Jak dla mnie na tarasach niepodzielnie rządzi drewno. Szczególnie pod względem estetycznym, nie ma jak dla mnie materiału, który bardziej by stwarzał przytulną i przyjazną atmosferę :). Naturalnie, o drewno trzeba też odpowiednio dbać, by pokazywało swój pełny potencjał. Impregnacja to absolutna podstawa i tym w pierwszej kolejności polecałbym się zainteresować :).
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: O tym jak zagospodorować taras

Post autor: mpire »

Ja chciałem mieć nowoczesny taras, z z zadaszeniem automatycznym które będzie dodatkowo podświetlane. Do tego postawiłem na stylowe meble, solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. I wszystkim się podoba, rodzinie, znajomym.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: O tym jak zagospodorować taras

Post autor: pietrzak »

Na pewno trzeba pomyśleć o miejscu, gdzie będzie można usiąść, zjeść obiad z rodziną. Dla mnie podstawą będzie więc stół i krzesła.
agniechaq
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 25, 2019 10:37 pm

Re: O tym jak zagospodorować taras

Post autor: agniechaq »

Nasz taras to głównie impregnowane drewno, ale i rattan. Lubię takie meble, bo ładnie wyglądają, ale także i po prostu tak nie niszczeją. Za nasz zestaw daliśmy prawie 9 tyś. Sporo, prawda? Dlatego chcieliśmy zaoszczędzić na markizie nad taras.
morgo
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 30, 2018 5:06 pm

Re: O tym jak zagospodorować taras

Post autor: morgo »

Meble tarasowe poprawiają komfort. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby nie zaśmiecić tarasu. Trzeba wybrać takie, aby były funkcjonalne, ładnie się prezentowały i nie blokowały przejścia.
irinaa1
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 08, 2019 9:45 am

Re: O tym jak zagospodorować taras

Post autor: irinaa1 »

Na pewno nawet na tarasie przydadzą się solidne balustrady. :)
kaszek1q
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 07, 2018 3:05 pm

Re: O tym jak zagospodorować taras

Post autor: kaszek1q »

Dzisiaj tak generalnie jeżeli o balustrady chodzi, mamy wiele możliwości wyboru. Osobiście jednak jestem przede wszystkim zwolennikiem produktów trwałych :)
tauriel
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 07, 2018 2:55 pm

Re: O tym jak zagospodorować taras

Post autor: tauriel »

Aby dobrze zaplanować taras może będzie potrzebna osoba, która się na tym zna i pomoże dobrać odpowiednie materiały oraz rośliny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie ogrodów”